Anne Grosvold

Anne Grosvold

Anne Grosvold

– Norske møteledere og journalisters Førstedame –

Anne Grosvold er av Norges mest respekterte journalister og hadde, til hun sluttet i desember 2015, arbeidet nesten 40 år i NRK som journalist, utenrikskorrespondent og programleder. Hun har også arbeidet som informasjonssjef for Justisdepartementet.

Anne har en åpen, bestemt, inkluderende og spørrende samtaleform, og kan lede en debatt om stort sett hva som helst. Ingen forbereder seg så godt som Anne Grosvold gjør, og skal hun innlede om en stortingsmelding, ja, så hender det at hun leser hele stortingsmeldingen. Hun mottok Den Store Journalistprisen i 1998 mens hun var programleder for Redaksjon 21. Anne har dessuten vunnet priser som Årets TV-navn i 1996 og Årets navn i 1996 og 1997. I 2007 fikk hun Seerprisen, og i 2016 var det Hedersprisen under Gullruten som bar Annes navn.

Hun har gjennom karrieren ledet utallige programmer, debatter og bokbad, men er kanskje mest kjent fra talkshowet Grosvold på NRK1.

Anne er en svært dyktig program- og debattleder, og hennes brede kunnskapsfelt og evne til å snakke med alle slags mennesker gjør henne til et sikkert valg som konferansier og programleder for ethvert arrangement.

Foto: Trine Hisdal

Arrangementkalender

feb
16
fre
Unni Wilhelmsen – Grefsenkollen, Oslo
feb 16@18:00

Unni Wilhelmsen spiller helst på de trangeste, små stedene – hvor hun kan se ansiktene til alle som er der. Det er den næreste formen for akustiske konserter hun liker best. I tillegg til tekstene og musikken, får man gjerne høre historiene bak eller anekdoter om tilblivelsen.

Unni Wilhelmsen er en av vår tids viktigste låtskrivere, og en fantastisk sanger. Da hun slo gjennom i 1996 med debutalbumet «To Whom It May Concern» ble hun en viktig formidler av en sjanger som tidligere hadde vært nærmest urørt i platesammenheng i Norge, en sjanger
som i dag har fått bredt feste i norsk populærmusikk.

Konsertstart kl. 21
Dørene åpner kl. 18

Velkommen!

mar
1
tor
Unni Wilhelmsen – Lie Bydelshus, Skien
mar 1@19:00

UNNI WILHELMSEN reiser konstant rundt på oppdagelsesferd i Norge med sine gitarer og selvskrevne låter og spiller for folk.
Hun spiller på bitte små, norskdesignede gitarer med forsterker, på akustiske gitarer, på sølvskimrende el-gitarer med vreng og ekko, eller på piano.

Konsertpublikummet er de første som får høre ferske låter,
eller coverversjoner av sanger Unni har lagt sin elsk på.

Gjennom over 2000 konserter og opptredener har Unni gjort det meste og jobbet med de fleste, men det er fremdeles
intimformatet hun trives best i.
Hun spiller helst på de trangeste, små stedene -hvor hun kan se ansiktene til alle som er der.
Det er den næreste formen for akustiske konserter hun liker best.
I tillegg til tekstene og musikken, får man gjerne høre historiene bak eller anekdoter om tilblivelsen.

Unni Wilhelmsen er en av vår tids viktigste låtskrivere, og en fantastisk sanger.
Da hun slo gjennom i 1996 med debutalbumet
«To Whom It May Concern»
ble hun en viktig formidler av en sjanger som tidligere hadde vært nærmest urørt i platesammenheng i Norge,
en sjanger som i dag har fått bredt feste i norsk populærmusikk.

Låta «Won’t go near you again»fra debutalbumet –
et album som også gav henne
Spellemannpris for årets album og årets kvinnelige artist –
fikk et nytt oppsving i 2006,
da den igjen dukket opp med topp-plasseringer på VG-lista.

Hun ble også gjenoppdaget gjennom sin deltakelse i seersuksessen «Hver gang vi møtes» på TV2,
som blant annet resulterte i utsolgt norgesturné sammen med Henning Kvitnes i mars 2017.
Endelig kommer Unni til vår lille scene på Lie bydelshus. Mer intimt en dette blir det ikke.

Bill.Kr. 350,-
Nyhet: Nå kan du også bestille konsertpakke med middag og dessert. Begrenset antall. Kun kr. 590,- Konsertpakken kjøpes på:
www.deltager.no/unnimedmiddag

mar
10
lør
Di Derre – Kanonhallen, Løren
mar 10@20:00

I 2018 at det er 25 år siden Di Derre fikk sitt gjennombrudd og vi er så heldige å få de på besøk i Kanonhallen før de legger ut på en omfattende jubileumsturné over det ganske land.
I tillegg til de gode, gamle slagerne Jenter, Rumba med
Gunn (1-2-3) og Syk, er det også splitter nytt
låtmateriale på trappene. Det er bare å glede seg!
Bandet består i dag av Jo Nesbø (vokal, gitar),
Magnus Larsen jr. (bass), Espen Stenhammer
(trommer), Halvor Holter (keyboards), Unni
Wihelmsen (gitar, vokal) og Lars Jones (gitar).

Spesialpris for deg som er LØREN VENN 150,- (1 billett per person, LØREN VENN sms vises frem i døren i tillegg til kjøpt ebillett) Oridinærpris 450,-
18 års leg. plikt. Billettavgifter tilkommer.

SEND LØREN TIL 2242 FOR Å MELDE DEG INN I LØREN VENN
eller meld deg inn via denne linken: https://member.bstcm.no/loren;source=facebook

Da får du tilgang til rabattert konsertbillett og mange andre gode lokale tilbud 🙂

apr
21
lør
Unni Wilhelmsen, Sol Heilo og Hanne Mari Karlsen – Tokestua Kultursal, Drangedal
apr 21@20:00
Unni Wilhelmsen, Sol Heilo og Hanne Mari Karlsen - Tokestua Kultursal, Drangedal @ Drangedal | Norway

Den folkekjære artisten Unni Wilhelmsen har gitt ut åtte album med egne låter, spilt over 2000 konserter i inn – og utland og båret hjem to Spellemannpriser.

Sol Heilo har spilt på de største konsertarenaene verden over med Katzenjammer, som blant annet har vært nominert som beste utenlandske act i selskap med Coldplay. Sol Heilo solodebuterte i oktober med albumet Skinhorse Playground.

Hanne Mari Karlsen, som i dag også er fast medlem i bandet til Sol, er sivilingeniøren som ble overtalt til å bli med på scenen og spille syv instrumenter på sin aller første konsert.

Dette er visuelle damer med trøkk og sprudlende spilleglede, som leverer unike, håndplukkede og framfor alt håndskrevne låter. Unni sørger for velkjente sanger fra en rikholdig karriere, Sol fremfører materiale fra sitt debutalbum og har også noen velkjente Katzenjammerklassikere i ermet.

Den fargerike trioen har i tillegg flere fete coverhitlåter på repertoaret. De tre bestevenninnene trakterer til sammen et tosifret antall instrumenter, og stemmene deres passer like godt sammen som humoren og det estetiske.

apr
28
lør
Unni Wilhelmsen med Johnsen og Myklebust – Fjordgaarden Hotell, Mo i Rana
apr 28@19:30

Unni Wilhelmsen reiser konstant rundt på oppdagelsesferd i Norge med sine gitarer og selvskrevne låter og spiller for folk. Hun spiller på bitte små, norskdesignede gitarer med forsterker, på akustiske gitarer, på sølvskimrende elgitarer med vreng og ekko, eller på piano. Konsertpublikummet er de første som får høre ferske låter,eller coverversjoner av sanger Unni har lagt sin elsk på. Gjennom over 2000 konserter og opptredener har Unni gjort det meste og jobbet med de fleste, men det er fremdeles intimformatet hun trives best i. Hun spiller helst på de trangeste, små stedene -hvor hun kan se ansiktene til alle som er der. Det er den næreste formen for akustiske konserter hun liker best. I tillegg til tekstene og musikken, får man gjerne høre historiene bak eller anekdoter om tilblivelsen.

Unni Wilhelmsen er en av vår tids viktigste låtskrivere, og en fantastisk sanger. Da hun slo gjennom i 1996 med debutalbumet «To Whom It May Concern» ble hun en viktig formidler av en sjanger som tidligere hadde vært nærmest urørt i platesammenheng i Norge, en sjanger som i dag har fått bredt feste i norsk populærmusikk. Låta «Won’t go near you again»fra debutalbumet –et album som også gav henne Spellemannpris for årets album og årets kvinnelige artist –fikk et nyttoppsving i 2006, da den igjen dukket opp med topp-plasseringer på VG-lista.

Hun ble også gjenoppdaget gjennom sin deltakelse i seersuksessen «Hver gang vi møtes» på TV2, som blant annet resulterte i utsolgt norgesturné sammen med Henning Kvitnes i mars 2017.

Siden høsten 2013 har Unni Wilhelmsen også vært fast medlem av Di Derre, samt at hun er med i en stadig mer populær trio sammen med Sol Heilo (Katzenjammer) og Hanne Mari Karlsen.

Til Mo i Rana har Wilhelmsen med seg Ole Jørn Myklebust og Ronny Johnsen.

Ole Jørn Myklebust er en dyktig jazztrompetist, særlig kjent for sitt nære samarbeid med Mari Boine. Han har mottatt den prestisjetunge prisen «Årets unge jazzmusiker» med bandet Ra i 2000, fulgt av «Have no Fear»-prisen året etter, av Jazzradioen og Hydro Texaco. I tillegg til sine soloprosjekter og sitt virke som studiomusiker, jobber Ole Jørn som musikkprodusent og komponist, samt som musiker i bandene til Unni Wilhelmsen, Jonas Fjeld og Melanie Scholtz (ZA).

Ronny Johnsen spilte sin første konsert med Unni i 2007 – blant annet medvirket han på Unnis album «7» fra 2010. I tillegg til å være leder for den frivillige organisasjonen Rett Fram, er Ronny allsidig og aktiv som både musiker, produsent, radiostemme og kulturanmelder.

mai
26
lør
Di Derre – Vollen Marina, Asker
mai 26 heldags
jun
14
tor
Di Derre – Byfesten i Lillestrøm
jun 14 heldags
jun
22
fre
Di Derre – Rondaståk, Kvamsfjellet
jun 22-jun 24 heldags

Fjellfestival på Kvamsfjellet i Gudbrandsdalen, ved foten av Rondane – med fokus på god stemning, fjell, sprell og musikk. Her på eventsiden er du sikret å få de siste nyheter om billetter, artister og aktiviteter.

Husk at livet er en fest folkens – etterpå er det for sent! 🙂

jun
23
lør
Di Derre – Borggården, Trondheim
jun 23 heldags

Midtsommeraften i Borggården» med Di Derre & Tre Små Kinesere

Di Derre- 25 års jubileum

Tre Små Kinesere – 30 års jubileum (originalt band Baard, Øystein og Ulf M TrondheimSolistene- spiller fra 365 fri)

Tre Små Kinesere – anno 2018

Arrangementet er et samarbeid mellom Trondheim Live og Dora 3 AS

jul
4
ons
Familiemusikalen Den hvite dame
jul 4@18:30-jul 8@23:00
Familiemusikalen Den hvite dame @ Halden | Østfold | Norge
Det sies at spøkelset Den Hvite Dame går igjen på Fredriksten Festning i Halden og at hun dukker opp på lyse sommernetter for å skremme turister og tilreisende. Noen tror hun leter etter kjæresten sin, men ingen vet helt sikkert. Jenny (14) tar på seg oppdraget og tar med seg lillebroren sin på en jakt som vil forandre livene deres for alltid.
Familiemusikalen Den Hvite Dame har for lengst befestet sin posisjon som en minnerik tradisjon for tusenvis av mennesker, skrevet av Snøfall- forfatter Hanne Hagerup. Fra 4.- 8.juli blir det satt opp hele syv forestillinger på den historiske festningen i Halden.
Den Hvite Dame er en morsom, spennende og surrealistisk eventyr-musikal som passer for hele familien. Forestillingen spilles utendørs på magiske Fredriksten Festning i Halden.
jul
5
tor
Familiemusikalen Den hvite dame
jul 5@18:30-jul 9@23:00
Familiemusikalen Den hvite dame @ Halden | Østfold | Norge
Det sies at spøkelset Den Hvite Dame går igjen på Fredriksten Festning i Halden og at hun dukker opp på lyse sommernetter for å skremme turister og tilreisende. Noen tror hun leter etter kjæresten sin, men ingen vet helt sikkert. Jenny (14) tar på seg oppdraget og tar med seg lillebroren sin på en jakt som vil forandre livene deres for alltid.
Familiemusikalen Den Hvite Dame har for lengst befestet sin posisjon som en minnerik tradisjon for tusenvis av mennesker, skrevet av Snøfall- forfatter Hanne Hagerup. Fra 4.- 8.juli blir det satt opp hele syv forestillinger på den historiske festningen i Halden.
Den Hvite Dame er en morsom, spennende og surrealistisk eventyr-musikal som passer for hele familien. Forestillingen spilles utendørs på magiske Fredriksten Festning i Halden.
jul
6
fre
Familiemusikalen Den hvite dame
jul 6@18:30-jul 10@23:00
Familiemusikalen Den hvite dame @ Halden | Østfold | Norge
Det sies at spøkelset Den Hvite Dame går igjen på Fredriksten Festning i Halden og at hun dukker opp på lyse sommernetter for å skremme turister og tilreisende. Noen tror hun leter etter kjæresten sin, men ingen vet helt sikkert. Jenny (14) tar på seg oppdraget og tar med seg lillebroren sin på en jakt som vil forandre livene deres for alltid.
Familiemusikalen Den Hvite Dame har for lengst befestet sin posisjon som en minnerik tradisjon for tusenvis av mennesker, skrevet av Snøfall- forfatter Hanne Hagerup. Fra 4.- 8.juli blir det satt opp hele syv forestillinger på den historiske festningen i Halden.
Den Hvite Dame er en morsom, spennende og surrealistisk eventyr-musikal som passer for hele familien. Forestillingen spilles utendørs på magiske Fredriksten Festning i Halden.
jul
7
lør
Familiemusikalen Den hvite dame
jul 7@18:30-jul 11@23:00
Familiemusikalen Den hvite dame @ Halden | Østfold | Norge
Det sies at spøkelset Den Hvite Dame går igjen på Fredriksten Festning i Halden og at hun dukker opp på lyse sommernetter for å skremme turister og tilreisende. Noen tror hun leter etter kjæresten sin, men ingen vet helt sikkert. Jenny (14) tar på seg oppdraget og tar med seg lillebroren sin på en jakt som vil forandre livene deres for alltid.
Familiemusikalen Den Hvite Dame har for lengst befestet sin posisjon som en minnerik tradisjon for tusenvis av mennesker, skrevet av Snøfall- forfatter Hanne Hagerup. Fra 4.- 8.juli blir det satt opp hele syv forestillinger på den historiske festningen i Halden.
Den Hvite Dame er en morsom, spennende og surrealistisk eventyr-musikal som passer for hele familien. Forestillingen spilles utendørs på magiske Fredriksten Festning i Halden.
jul
8
søn
Familiemusikalen Den hvite dame
jul 8@18:30-jul 12@23:00
Familiemusikalen Den hvite dame @ Halden | Østfold | Norge
Det sies at spøkelset Den Hvite Dame går igjen på Fredriksten Festning i Halden og at hun dukker opp på lyse sommernetter for å skremme turister og tilreisende. Noen tror hun leter etter kjæresten sin, men ingen vet helt sikkert. Jenny (14) tar på seg oppdraget og tar med seg lillebroren sin på en jakt som vil forandre livene deres for alltid.
Familiemusikalen Den Hvite Dame har for lengst befestet sin posisjon som en minnerik tradisjon for tusenvis av mennesker, skrevet av Snøfall- forfatter Hanne Hagerup. Fra 4.- 8.juli blir det satt opp hele syv forestillinger på den historiske festningen i Halden.
Den Hvite Dame er en morsom, spennende og surrealistisk eventyr-musikal som passer for hele familien. Forestillingen spilles utendørs på magiske Fredriksten Festning i Halden.
jul
13
fre
Di Derre – Foynhagen, Tønsberg
jul 13@19:30
Di Derre - Foynhagen, Tønsberg @ Tønsberg | Norway

Di Derre kommer tilbake til Foynhagen i 2018!

Di derre ble dannet i 1992, og i løpet av noen hektiske år på midten av 1990-tallet gikk Di derre fra å være et kultband til å bli allemannseie. Albumet Jenter & Sånn solgte i over 190 000 eksemplarer, og siden den gang har de fått en selvfølgelig plass i den norske musikkkulturen.
Sommeren og høsten 2006 reiste Di Derre på en omfattende avslutningsturné over store deler av landet. I juni 2006 kom de med samleskiva Di beste med Di Derre, som inkluderte et par nye låter. Responsen har vært «overveldende», ifølge bandet selv, og de har spilt for fulle hus blant annet i Bergen og Kristiansund.

Bandet består av: Jo Nesbø, Magnus Larsen jr, Espen Stenhammer, Lars Jones, Halvor Holter og Unni Wilhelmsen.

Velkommen i Foynhagen 13.juli sammen med Di Derre

Dørene åpner: 19.30
Aldersgrense: 20 år
Billettpris: 420,- + avg

jul
15
søn
Unni Wilhelmsen med Johnsen og Myklebust – Lillesand Hotel Norge
jul 15@21:00
Unni Wilhelmsen med Johnsen og Myklebust - Lillesand Hotel Norge @ Lillesand | Norway

UNNI WILHELMSEN er en av Norges mest aktive
sceneentertainere, som reiser land og strand rundt med sine
selvskrevne låter. Gjennom nærmere 2500 konserter og 8
plateutgivelser, har hun samarbeidet med mange forskjellige
musikere og innenfor ulike musikksjangre.
Unni har opptrådt på store konsertscener, men det er
intimformatet hun trives best i. Hun spiller helst på de
trangeste, små stedene, hvor hun kan se ansiktene til hver og
en blant publikum. I tillegg til tekstene og musikken, får man
gjerne høre historiene bak eller anekdoter om tilblivelsen.
Med seg har hun sine medmusikere og gode venner Ronny
Johnsen og Ole Jørn Myklebust.
RONNY JOHNSEN spilte sin første konsert med Unni i 2007 – blant annet medvirket han på
Unnis plate ”7” fra 2010. I tillegg til å være leder for den frivillige organisasjonen Rett Fram,
er Ronny allsidig og aktiv som både musiker, produsent, radiostemme og kulturanmelder.
OLE JØRN MYKLEBUST er en dyktig jazztrompetist, særlig kjent for sitt nære samarbeid med
Mari Boine. Han har mottatt den prestisjetunge prisen ”Årets unge jazzmusiker” med bandet
Ra i 2000, fulgt av ”Have no Fear”-prisen året etter, av Jazzradioen og Hydro Texaco. I tillegg
til sine soloprosjekter og sitt virke som studiomusiker, jobber Ole Jørn som musikkprodusent
og komponist, samt som musiker i bandene til Unni Wilhelmsen, Jonas Fjeld og Melanie
Scholtz (ZA)

jul
20
fre
Di Derre – Moldejazz (UTSOLGT!)
jul 20 heldags
jul
25
ons
Di Derre – Losen, Larkollen (strandkonsert)
jul 25 heldags
jul
26
tor
Unni Wilhelmsen, Sol Heilo og Hanne Mari Karlsen – Hvaler
jul 26@21:00
Unni Wilhelmsen, Sol Heilo og Hanne Mari Karlsen - Hvaler

Den folkekjære artisten Unni Wilhelmsen har gitt ut 8 album med egne låter, spilt over 2100 konserter i inn- og utland og båret hjem to Spellemannpriser. Sol Heilo har spilt på de største konsertarenaene verden over med Katzenjammer, som blant annet har vært nominert som beste utenlandske act i selskap med Coldplay. Sol Heilo solodebuterte i oktober 2017 med albumet Skinhorse Playground. Hanne Mari Karlsen, som i dag også er fast medlem i bandet til Sol, er sivilingeniøren som ble overtalt til å bli med på scenen og spille syv instrumenter på sin aller første konsert.

Dette er visuelle damer med trøkk og sprudlende spilleglede, som leverer unike, håndplukkede og framfor alt håndskrevne låter. Unni sørger for velkjente sanger fra en rikholdig karriere, Sol fremfører materiale fra sitt debutalbum og har også noen velkjente Katzenjammerklassikere i ermet.
Den fargerike trioen har i tillegg flere fete coverhitlåter på repertoaret. De tre bestevenninnene trakterer til sammen et tosifret antall instrumenter, og stemmene deres passer like godt sammen som humoren og det estetiske.

 

Cafe Oline

Søndre Sandøy (101,34 km)
1692 Skjærhalden

Nyhetsarkiv