Anne Grosvold

Anne Grosvold

Anne Grosvold

– Norske møteledere og journalisters Førstedame –

Anne Grosvold er av Norges mest respekterte journalister og hadde, til hun sluttet i desember 2015, arbeidet nesten 40 år i NRK som journalist, utenrikskorrespondent og programleder. Hun har også arbeidet som informasjonssjef for Justisdepartementet.

Anne har en åpen, bestemt, inkluderende og spørrende samtaleform, og kan lede en debatt om stort sett hva som helst. Ingen forbereder seg så godt som Anne Grosvold gjør, og skal hun innlede om en stortingsmelding, ja, så hender det at hun leser hele stortingsmeldingen. Hun mottok Den Store Journalistprisen i 1998 mens hun var programleder for Redaksjon 21. Anne har dessuten vunnet priser som Årets TV-navn i 1996 og Årets navn i 1996 og 1997. I 2007 fikk hun Seerprisen, og i 2016 var det Hedersprisen under Gullruten som bar Annes navn.

Hun har gjennom karrieren ledet utallige programmer, debatter og bokbad, men er kanskje mest kjent fra talkshowet Grosvold på NRK1.

Anne er en svært dyktig program- og debattleder, og hennes brede kunnskapsfelt og evne til å snakke med alle slags mennesker gjør henne til et sikkert valg som konferansier og programleder for ethvert arrangement.

Foto: Trine Hisdal

Arrangementkalender

nov
26
man
tenThing brassensemble – Moss Kirke
nov 26@21:00
tenThing brassensemble - Moss Kirke

«TenThing, an all-Norwegian, 10-woman brass ensemble led by Norwegian trumpet star Tine Thing Helseth, visits Scandinavia House for the very first time. Tine is a famous Norwegian trumpeter who performs in the world’s greatest concert halls». Slik er en av mange presentasjoner av tenThing internasjonalt, og nå har vi endelig greid å få dem til Moss på veien fra prøver i Oslo til turné i Tyskland. En av de ti musikerne i tenThing er Guro Bjørnstad Kraft fra Moss, og dette er første gang de besøker Moss.

tenThing ble etablert i 2007 og tok raskt det norske musikkpublikummet med storm blant annet ved å spille på åpningen av Spellemannsprisen i 2011. De fortsatte umiddelbart med konserter under BBC Proms og andre prestisjefylte scener og festivaler i Europa.

nov
30
fre
Ingvild Tennfjord: All I want for Christmas – Nøtterøy Kulturhus
nov 30@19:00
Ingvild Tennfjord: All I want for Christmas - Nøtterøy Kulturhus

Denne julen får du alt du ønsker deg!

Vinanmelder Ingvild Tennfjord har samlet alle vinene du trenger for å feire jul og førjulstid. Her får du servert de beste vinene til å akkompagnere tradisjonell norsk julemat, fest, samt gode gaver. I tillegg henter hun frem meditasjonsvinene som løfter de stille øyeblikkene enda litt høyere. Dette blir kanskje den morsomste smakingen vi har holdt til nå. Lærerik, praktisk og herlig avslappende.

VARIGHET: Ca 3 timer

PRIS: 575,-

ARRANGØR: Nøtterøy Kulturhus

jan
7
man
Ingvild Tennfjord: Nyttårskonsert med Bergen Filharmoniske Orkester
jan 7@19:30-21:00
Ingvild Tennfjord: Nyttårskonsert med Bergen Filharmoniske Orkester

Nyttårskonsert i Førde

Bergen Filharmoniske Orkester gjestar Førde med den tradisjonelle Nyttårskonserten. Vi lovar flott, festleg og sprudlande musikk – ein festkveld med kjende tonar og hyggelege overraskingar.

Konserten er eit samarbeid mellom orkesteret, Bergens Tidende, Sogn og Fjordane Fylkeskommune.

Nils Erik Måseidvåg – dirigent

Ingvild Tennfjord – konferansier

Bergen Filharmoniske Orkester

jan
8
tir
Ingvild Tennfjord: Nyttårskonsert med Bergen Filharmoniske Orkester
jan 8@19:30-21:00
Ingvild Tennfjord: Nyttårskonsert med Bergen Filharmoniske Orkester

Nyttårskonsert i Førde

Bergen Filharmoniske Orkester gjestar Førde med den tradisjonelle Nyttårskonserten. Vi lovar flott, festleg og sprudlande musikk – ein festkveld med kjende tonar og hyggelege overraskingar.

Konserten er eit samarbeid mellom orkesteret, Bergens Tidende, Sogn og Fjordane Fylkeskommune.

Nils Erik Måseidvåg – dirigent

Ingvild Tennfjord – konferansier

Bergen Filharmoniske Orkester

feb
13
ons
Ingvild Tennfjord: Bobler – smaken av fest!
feb 13@19:00
Ingvild Tennfjord: Bobler - smaken av fest!

Hva er egentlig forskjellen på Prosecco og Cava. Hvorfor er Champagne så dyrt? Ingvild Tennfjord åpner opp en verden av bobler. 

Du blir kjent med de viktigste stilene, finner de gode kjøpene og kanskje viktigst av alt – finner dine personlige favoritter blant musserende viner.

Vi smaker på 5 forskjellige viner og får en smakfull innføring i druetyper, områder og benevnelser.

INGVILD TENNFJORD er en prisbelønnet journalist, forfatter og sommelier. Vinspalten hennes Vinskolen når 1,2 millioner lesere hver uke og publiseres i A-magasinet, Bergens Tidende, Fævennen, Stavanger Aftenblad og Adressa. Målet er å skrive om vin på en ny, annerledes og humoristisk måte. For det ble hennes første vinbok Skål! Få nese for vin uten å få nesa i sky nominert til Brageprisen i 2013. Nylig kom hun med oppfølgeren Bobler! Smaken av fest. Boka kom inn på bestselgerlista høsten 2014.

Tine Thing Helseth m. band og gjest: Hilde Louise Asbjørnsen – Herr Nilsen
feb 13@20:00
Tine Thing Helseth m. band og gjest: Hilde Louise Asbjørnsen - Herr Nilsen

Tine Thing Helseth gjester Herr Nilsen igjen!
Med et fantastisk band i ryggen og Hilde Louise Asbjørnsen som gjest, er det duket for en fantastisk aften på byens beste klubbscene!

Band:
Gunnar Flagstad – piano.
Jarle Storløkken – gitar
Jens Fossum – bass

Og Tine gleder seg også:
– Jeg har fått med meg musikere jeg elsker å jobbe med, til en herlig kveld med musikk jeg elsker! God musikk er god musikk, så sjanger er uinteressant..

mar
26
tir
Ingvild Tennfjord: Bobler – Smaken av fest! Drammen Teater
mar 26@19:00
Ingvild Tennfjord: Bobler - Smaken av fest! Drammen Teater

Vinkurs med Ingvild Tennfjord

Det finnes en hel verden av musserende vin. Men hvordan velge? 

Vinanmelder og forfatter Ingvild Tennfjord lærer deg å forstå viktige stiler, gjenkjenne kvalitet og viktigst av alt – finne dine personlige favoritter. Vi smaker fem ulike musserende viner på denne sanselige oppdagelsesferden. Dette blir både underholdende, lærerikt og forfriskende.

mar
29
fre
Ingvild Tennfjord: Bobler! Hellviktangen Kunstcafé
mar 29@19:30
Ingvild Tennfjord: Bobler! Hellviktangen Kunstcafé

Velkommen til en sprudlende vinsmakingskveld med vinekspert Ingvild Tennfjord!

Tennfjord er en prisbelønnet journalist, forfatter og sommelier. Vinspalten hennes Vinskolen når 1,2 millioner lesere hver uke og publiseres i A-magasinet, Bergens Tidende, Fævennen, Stavanger Aftenblad og Adressa.

Kr 695,-
Kun forhåndssalg
Mer info her!

Foto: Lars Myhren Holand

apr
27
lør
Göran Fristorp: Verkstedet, Tromsø
apr 27@21:00
Göran Fristorp: Verkstedet, Tromsø

GÖRAN FRISTORP SPILLER KONSERT PÅ VERKSTEDET, TROMSØ

Lørdag 27 april 2019

kl. 21:00

Göran Fristorp er en svensk gitarist og trubadur, født 1948, svært godt kjent i Norge for Nils Ferlin-slagerne «Men går jag över ängarna» og «Syner i lövsprickningen». Han studerte klassisk gitar ved Göteborgs Musikkonservatorium. Med duoen Malta vant han svenske Melodifestivalen i 1973 med «Sommaren som aldrig säger nej» og endte på femteplass i Eurovision Song Contest 1973. Etter en turné til Sovjet i 1976 opptrådte han 11.–14. januar 1978 på Banketten i Oslo med Rune Öfwermans orkester, sammen med Sylvia Vrethammar på vokal, Ed Thigpen på trommer, Mads Vinding på bass og Rune Gustafsson på gitar. Hans første norgesturné gikk med Finn Kalvik høsten 1978, og to år senere var han på svenske SVT med Radka Toneff. I forbindelse med en opptreden i det norske programmet Syng med oss, ble det ny norgesturné i 1981, og sommeren etter var han på Moldejazz(Naustet Vårt med Arne Nøst sitt Et Cetera). Han ble dekket i NRK- programmet Sommarteltet og hadde senere turné med Arild Andersen.

Tidlig i 1983 besøkte han Nord-Norge for første gang, og året etter utga Kirkelig Kulturverksted tekster av Eyvind Skeie, tonesatt av Sigvald Tveit, og fremført av nettopp Fristorp samt Anne Lise Gjøstøl og koret Grex Vocalis, ledet av Carl Høgset. Han har spilt en god del i Nord-Norge, bl.a.i 1993 ved kulturuka i Harstad og
så Fleinvær med Nordnorsk Kammerorkester.

Finn konserten på Facebook!

mai
31
fre
Ingvild Tennfjord: Engelske bobler! – UK
mai 31-jun 3 heldags
Ingvild Tennfjord: Engelske bobler! - UK

ENGELSKE BOBLER MED INGVILD TENNFJORD

ET NYTT OG ANNERLEDES VINREISEKONSEPT

Champagne har fått en utfordrer! Det er musserende vin fra England det snakkes om nå.

Ingvild Tennfjord er Norges mest leste vinjournalist. På denne reisen vil hun lose deg rett inn i hjertet av engelsk vinproduksjon. Vi besøker produsenter i toppklasse. Koselige engelske landsbyer. Storby-shopping i London. Men viktigst av alt lover Ingvild å gjøre deg til en langt bedre vinsmaker. Hennes humoristiske og tilgjengelige stil har vunnet et stort publikum.

På denne turen avslører Ingvild sine beste smake-triks, lærer deg å forstå musserende vin, gjenkjenne kvalitet og kanskje aller viktigst: finne dine personlige favoritter.

Les mer om programmet her! 

jun
22
lør
Tine Thing Helseth Trio: Holmestrand Kulturfestival 2019
jun 22@19:00
Tine Thing Helseth Trio: Holmestrand Kulturfestival 2019

KONSERT med TINE THING HELSETH m. trio
Sted: «Utsikten», Holmestrandsfjellet.
Dato: 22 juni 2019
Tidspunkt: kl. 19:00

«Utsikten» ligger et lite steinkast fra Holmestrands nye attraksjon Fjellheisen, som via jernbanestasjonen gjør Utsikten lett tilgjengelig for alle.
NB! Ved regn eller dårlig vær flyttes konserten til Biorama kl 20.00

Mer informasjon finner du ved å klikke her!

okt
18
søn
Göran Fristorp – 50 år som artist! Ibsenhuset, Skien
okt 18 heldags
apr
7
ons
Göran Fristorp: 50 år som artist! Josefine Visescene, Oslo
apr 7 heldags
apr
8
tor
Göran Fristorp: 50 år som artist! Glenghuset, Sarpsborg
apr 8 heldags
apr
11
søn
Göran Fristorp: 50 år som artist! Tofte Samfunnshus
apr 11 heldags
apr
12
man
Göran Fristorp: 50 år som artist! Ypsilon Bar, Drammen
apr 12 heldags
apr
13
tir
Göran Fristorp: 50 år som artist! Ypsilon Bar, Drammen (EKSTRA!)
apr 13 heldags
apr
14
ons
Göran Fristorp: 50 år som artist! Josefine Visescene, Oslo (EKSTRA!)
apr 14@08:44-09:44
apr
15
tor
Göran Fristorp: 50 år som artist! Lillestrøm Kultursenter
apr 15 heldags
jun
6
søn
Ingrid Bjørnov og Tine Thing Helseth: Festkonsert med Sjøforsvarets Musikkorps, Bergen
jun 6 heldags
okt
21
tor
Tine Thing Helseth: Herr Nilsen (Gjest: Frode Alnæs)
okt 21 heldags
jul
8
fre
Göran Fristorp: Roseslottet, Oslo
jul 8 heldags
jul
9
lør
Göran Fristorp: Kongsberg Jazzfestival
jul 9 heldags
nov
4
fre
Göran Fristorp: Palmehaven, Britannia Hotel, Trondheim
nov 4 heldags
nov
5
lør
Göran Fristorp: Palmehaven, Britannia Hotel, Trondheim
nov 5 heldags

Nyhetsarkiv