Anne Grosvold
Anne Grosvold
– Norske møteledere og journalisters Førstedame –
Anne Grosvold er av Norges mest respekterte journalister og hadde, til hun sluttet i desember 2015, arbeidet nesten 40 år i NRK som journalist, utenrikskorrespondent og programleder. Hun har også arbeidet som informasjonssjef for Justisdepartementet.
Anne har en åpen, bestemt, inkluderende og spørrende samtaleform, og kan lede en debatt om stort sett hva som helst. Ingen forbereder seg så godt som Anne Grosvold gjør, og skal hun innlede om en stortingsmelding, ja, så hender det at hun leser hele stortingsmeldingen. Hun mottok Den Store Journalistprisen i 1998 mens hun var programleder for Redaksjon 21. Anne har dessuten vunnet priser som Årets TV-navn i 1996 og Årets navn i 1996 og 1997. I 2007 fikk hun Seerprisen, og i 2016 var det Hedersprisen under Gullruten som bar Annes navn.
Hun har gjennom karrieren ledet utallige programmer, debatter og bokbad, men er kanskje mest kjent fra talkshowet Grosvold på NRK1.
Anne er en svært dyktig program- og debattleder, og hennes brede kunnskapsfelt og evne til å snakke med alle slags mennesker gjør henne til et sikkert valg som konferansier og programleder for ethvert arrangement.
Arrangementkalender
HILDE LOUISE ASBJØRNSEN er jazz chanteuse, låtskriver, skuespiller og kabaretartist, og sammenlignes med legender som Edith Piaf og Billie Holiday.
Som artist har hun gitt ut hele 10 kritikerroste album. Det siste, Don’t stay for breakfast – med coveret designet av selveste Pushwagner! – gir oss Hilde Louise i sin reneste jazzform. Aftenpostens anmelder skrev om albumet ”Hilde Louise er her forføreren som presser deg litt lengre enn fornuften tilsier.”
Sammen med sitt knallsterke, faste band vil hun
fange, fenge og forføre oss. Velkommen!
Dørene åpner kl. 19:30
Kun billettsalg i døra!
Velkommen!
Hilde Louise, vokal
Anders Aarum, piano
Sven Erik Martinsen, gitar
Jens Fossum, bass
Hermund Nygård, trommer

Den folkekjære artisten Unni Wilhelmsen har gitt ut åtte album med egne låter, spilt over 2000 konserter i inn – og utland og båret hjem to Spellemannpriser.
Sol Heilo har spilt på de største konsertarenaene verden over med Katzenjammer, som blant annet har vært nominert som beste utenlandske act i selskap med Coldplay. Sol Heilo solodebuterte i oktober med albumet Skinhorse Playground.
Hanne Mari Karlsen, som i dag også er fast medlem i bandet til Sol, er sivilingeniøren som ble overtalt til å bli med på scenen og spille syv instrumenter på sin aller første konsert.
Dette er visuelle damer med trøkk og sprudlende spilleglede, som leverer unike, håndplukkede og framfor alt håndskrevne låter. Unni sørger for velkjente sanger fra en rikholdig karriere, Sol fremfører materiale fra sitt debutalbum og har også noen velkjente Katzenjammerklassikere i ermet.
Den fargerike trioen har i tillegg flere fete coverhitlåter på repertoaret. De tre bestevenninnene trakterer til sammen et tosifret antall instrumenter, og stemmene deres passer like godt sammen som humoren og det estetiske.

Hilde Louise Asbjørnsen er musiker, låtskriver, skuespiller og kabaretartist. Hun startet tidlig sin scenekarriere, og da hun flyttet til Oslo tok det ikke lang tid før hun fant veien til studentteateret. Dette resulterte blant annet i et givende samarbeid med Lene Kongsvik Johansen, 3 komipris-nominasjoner, 7 premierer og landsomfattende turnéer. Det var også i denne perioden Hilde Louise komponerte sin første jazzlåt.
For ved kjøkkenradioen hjemme ble Hilde Louise tidlig kjent med jazz-klassikerne via programmet «Swing & Sweet»på NRK P2. Selv tror hun at dette, samt mammas LP-plater med bl.a. Louis Armstrong, Duke Ellington, Ella Fitzgerald og Billie Holiday, er grunnen til at hun i dag skriver og synger innenfor jazzsjangeren.
Hilde Louise har også gjort stor suksess på musikalscenen, blant annet i The Producers på Oslo Nye Teater, en rolle som hun vant komipris som beste kvinnelige artist for, og nå sist som Roxie Hart i Chicago på Oslo Nye Teater.
Kr 250,- + avg. / 24.05.18 21:00

Ole Paus er nesten skummelt produktiv; det lar seg ikke gjøre i et lusent promo-skriv å trekke fram alt som fortjener oppmerksomhet i en over førti år lang karriere, innbefattende noen-og-tredve plateutgivelser, bøker, teater, film og en opera-libretto. Når Paus legger ut på turné blir det heller ikke lett å plukke et representativt tverrsnitt, men som han har demonstrert gjennom tv-serien “Hver Gang Vi Møtes”, er det formidleren Ole Paus vi løser billett for å oppleve: Om det handler om konebanking i IKEA-sofa, Mærsjer og Pårsjer, om hvorvidt ting var bedre under krigen, eller mødre som er eller ikke er “ei ku”, er ikke det essensielle poenget i en helaften med Ole Paus. Poenget er: Vi vil høre Ole synge!
Konsertstart kl.20:00

Larkollen Sommerfestival er en videreføring av arenaen som tidligere har huset storkonserter som Dance With A Stranger 2015, Madcon 2016 og CC Cowboys 2017.
Onsdag 11. juli står Hanne Boel og Adam Douglas på scenen. I landlige og idylliske omgivelser skal vi få oppleve to spennende artister med fullt band.

Eva Weel Skram og gitarist/skribent Thomas Stenersen har gjestet Losen to ganger før, og i år igjen returnerer de til Larkollen.
Duoen var i mange år en av landets mest suksessrike popgrupper, med fire studioalbum på samvittigheten og kjente låter som «Gone In A Flash», «Signals» og «Joanna».
Konsertstart kl. 20:00

Den folkekjære artisten Unni Wilhelmsen har gitt ut 8 album med egne låter, spilt over 2100 konserter i inn- og utland og båret hjem to Spellemannpriser. Sol Heilo har spilt på de største konsertarenaene verden over med Katzenjammer, som blant annet har vært nominert som beste utenlandske act i selskap med Coldplay. Sol Heilo solodebuterte i oktober 2017 med albumet Skinhorse Playground. Hanne Mari Karlsen, som i dag også er fast medlem i bandet til Sol, er sivilingeniøren som ble overtalt til å bli med på scenen og spille syv instrumenter på sin aller første konsert.
Dette er visuelle damer med trøkk og sprudlende spilleglede, som leverer unike, håndplukkede og framfor alt håndskrevne låter. Unni sørger for velkjente sanger fra en rikholdig karriere, Sol fremfører materiale fra sitt debutalbum og har også noen velkjente Katzenjammerklassikere i ermet.
Den fargerike trioen har i tillegg flere fete coverhitlåter på repertoaret. De tre bestevenninnene trakterer til sammen et tosifret antall instrumenter, og stemmene deres passer like godt sammen som humoren og det estetiske.
Cafe Oline
Søndre Sandøy (101,34 km)
1692 Skjærhalden

RAADHUSET, ÅSGÅRDSTRAND
Denne fantastiske trioen fylte Raadhuset en sommerkveld i 2017, og nå kommer de tilbake!
Den folkekjære artisten Unni Wilhelmsen har gitt ut 8 album med egne låter, spilt over 2100 konserter i inn- og utland og båret hjem to Spellemannpriser.
Sol Heilo har spilt på de største konsertarenaene verden over med Katzenjammer, som blant annet har vært nominert som beste utenlandske act i selskap med Coldplay. Sol Heilo solodebuterte i oktober 2017 med albumet Skinhorse Playground.
Hanne Mari Karlsen, som i dag også er fast medlem i bandet til Sol, er sivilingeniøren som ble overtalt til å bli med på scenen og spille syv instrumenter på sin aller første konsert.
Dette er visuelle damer med trøkk og sprudlende spilleglede, som leverer unike, håndplukkede og framfor alt håndskrevne låter. Unni sørger for velkjente sanger fra en rikholdig karriere, Sol fremfører materiale fra sitt debutalbum og har også noen velkjente Katzenjammerklassikere i ermet. Den fargerike trioen har i tillegg flere fete coverhitlåter på repertoaret. De tre bestevenninnene trakterer tilsammen et tosifret antall instrumenter, og stemmene deres passer like godt sammen som humoren og det estetiske.

JULEJAZZ MED HILDE LOUISE ORCHESTRA!
Hilde Louise Asbjørnsen Jazzsanger, låtskriver og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show
I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har bandet gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt om kring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.
I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!
Mer informasjon om konserten finner du her!
Konsertstart: kl.20:30

Jazzsanger og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut hele 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne soloforestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show.
I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet «’Round About Christmas» som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har bandet gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt om kring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo. Og i år kommer hun til Smia!!

Hilde Louise Orchestra sørger for julestemning med julejazz på Terminalen torsdag 29. november.
Hilde Louise Asbjørnsen er jazzsanger, låtskriver og skuespiller. Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show.
I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas’, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har Hilde Louise og hennes eminente band gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt omkring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.
I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!
Dørene åpner kl 20
Konsertstart kl 21
ID: 18

JULEJAZZ MED HILDE LOUISE ORCHESTRA!
Jazzsanger, låtskriver og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, og fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show.
I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har Hilde Louise og hennes eminente band gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt omkring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.
I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!
Konsertstart kl.19:00
Mer informasjon om konserten finner du her!

JULEJAZZ MED Hilde Louise Orchestra
Hilde Louise Asbjørnsen er jazzsanger, låtskriver og skuespiller. Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komishow. I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har Hilde Louise og hennes eminente band gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt omkring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.
I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!
Dørene åpner kl. 20:00
God Jul og Fagott Nytt År
Oslo Fagottkor er tilbake på Folketeateret! I kjent stil inviterer fagottene til en festforestilling fullstappet av juleglitter, bjelleklang og salig ufred.
I blankpussede sko og høye hæler, med store parykker og små hemninger, fremfører de vakker musikk og ellevill humor akkompagnert av et 12-personers orkester. Som alltid lover de gåsehud der du minst venter det.
Forestillinger:
03. desember PREMIERE kl. 21:00
04. desember kl. 18:00 og kl.21:00
05. desember kl. 18:00 og kl.21:00
10. desember kl. 18:00 og kl.21:00
11. desember kl. 18:00 og kl.21:00
12. desember kl. 18:00 og kl.21:00

JULEJAZZ MED HILDE LOUISE ORCHESTRA!
Hilde Louise Asbjørnsen Jazzsanger, låtskriver og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show
I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har bandet gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt om kring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.
I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!
Konsertstart kl. 19:30!
Mer informasjon om konserten finner du her!
Nyhetsarkiv
Kvartalsrapport med Anne og Kari
Anne Grosvold og Kari Slaatsveen gjør opp samfunnsstatus for siste kvartal med aktuelle gjester og publikum. En lavskuldret, frittalende time …





