Anne Grosvold

Anne Grosvold

Anne Grosvold

– Norske møteledere og journalisters Førstedame –

Anne Grosvold er av Norges mest respekterte journalister og hadde, til hun sluttet i desember 2015, arbeidet nesten 40 år i NRK som journalist, utenrikskorrespondent og programleder. Hun har også arbeidet som informasjonssjef for Justisdepartementet.

Anne har en åpen, bestemt, inkluderende og spørrende samtaleform, og kan lede en debatt om stort sett hva som helst. Ingen forbereder seg så godt som Anne Grosvold gjør, og skal hun innlede om en stortingsmelding, ja, så hender det at hun leser hele stortingsmeldingen. Hun mottok Den Store Journalistprisen i 1998 mens hun var programleder for Redaksjon 21. Anne har dessuten vunnet priser som Årets TV-navn i 1996 og Årets navn i 1996 og 1997. I 2007 fikk hun Seerprisen, og i 2016 var det Hedersprisen under Gullruten som bar Annes navn.

Hun har gjennom karrieren ledet utallige programmer, debatter og bokbad, men er kanskje mest kjent fra talkshowet Grosvold på NRK1.

Anne er en svært dyktig program- og debattleder, og hennes brede kunnskapsfelt og evne til å snakke med alle slags mennesker gjør henne til et sikkert valg som konferansier og programleder for ethvert arrangement.

Foto: Trine Hisdal

Arrangementkalender

jan
8
tir
Ingvild Tennfjord: Nyttårskonsert med Bergen Filharmoniske Orkester
jan 8@19:30-21:00
Ingvild Tennfjord: Nyttårskonsert med Bergen Filharmoniske Orkester

Nyttårskonsert i Førde

Bergen Filharmoniske Orkester gjestar Førde med den tradisjonelle Nyttårskonserten. Vi lovar flott, festleg og sprudlande musikk – ein festkveld med kjende tonar og hyggelege overraskingar.

Konserten er eit samarbeid mellom orkesteret, Bergens Tidende, Sogn og Fjordane Fylkeskommune.

Nils Erik Måseidvåg – dirigent

Ingvild Tennfjord – konferansier

Bergen Filharmoniske Orkester

feb
8
fre
Brede Bøe: En kveld med Brede – Fredrikshald teater, Halden
feb 8@20:00
Brede Bøe: En kveld med Brede - Fredrikshald teater, Halden

Brede Bøe slo gjennom som 18-åring i 1987. På kort tid ble han Østfolds kjæledegge og vekslet mellom Moss og Fredrikstad i revyer, show og operette. I 1994 åpnet Oslos teatre dørene for Brede, med opptredener på ABC-teateret, Chat Noir, Dizzie-teateret og Oslo Nye. 2015 gjorde Bøe comeback med Brede på Verket i Moss, og den solgte ut på rekordtid. 2 år senere var han tilbake i Oslo med Askepotts jul, med stappfulle hus.

Fredag 8 februar står han endelig på scenen i Fredrikshalds teater.

Her blir det gjensyn med Sammy Davis´ Mr. Bojangles, Nils Arne Eggen og mange fler.

Showet varer 2 x 45 minutter + 20 minutters pause.

Den perfekte julegaven til de som har alt.

Billetter selges hos Køhn Libris, Halden.

feb
13
ons
Ingvild Tennfjord: Bobler – smaken av fest!
feb 13@19:00
Ingvild Tennfjord: Bobler - smaken av fest!

Hva er egentlig forskjellen på Prosecco og Cava. Hvorfor er Champagne så dyrt? Ingvild Tennfjord åpner opp en verden av bobler. 

Du blir kjent med de viktigste stilene, finner de gode kjøpene og kanskje viktigst av alt – finner dine personlige favoritter blant musserende viner.

Vi smaker på 5 forskjellige viner og får en smakfull innføring i druetyper, områder og benevnelser.

INGVILD TENNFJORD er en prisbelønnet journalist, forfatter og sommelier. Vinspalten hennes Vinskolen når 1,2 millioner lesere hver uke og publiseres i A-magasinet, Bergens Tidende, Fævennen, Stavanger Aftenblad og Adressa. Målet er å skrive om vin på en ny, annerledes og humoristisk måte. For det ble hennes første vinbok Skål! Få nese for vin uten å få nesa i sky nominert til Brageprisen i 2013. Nylig kom hun med oppfølgeren Bobler! Smaken av fest. Boka kom inn på bestselgerlista høsten 2014.

feb
20
ons
Unni Wilhelmsen med Johnsen og Myklebust: Madam Felle, Bergen – EKSTRA!
feb 20 heldags
feb
21
tor
Unni Wilhelmsen med Johnsen og Myklebust – Madam Felle, Bergen
feb 21 heldags
mar
8
fre
Unni Wilhelmsen med Johnsen og Myklebust – Vulkan Arena
mar 8@20:00
Unni Wilhelmsen med Johnsen og Myklebust - Vulkan Arena

Vi ser frem til kvinnedagen fredag 8. mars, når selveste UNNI WILHELMSEN spiller konsert på Vulkan Arena i Oslo. Den kreative gullstrupen tar med seg sine gode venner og medmusikere Ronny Johnsen og Ole Jørn Myklebust til en nær, varm og stemningsfull konsert.

Unni Wilhelmsen er en av Norges mest aktive sceneentertainere, som reiser land og strand rundt med sine selvskrevne låter. I løpet av årene har hun samarbeidet med mange forskjellige musikere og innenfor ulike musikksjangre, og spilt over 2500 konserter. Unni har opptrådt på store konsertscener, men det er i intimformatet hun trives best. Hun spiller helst på de trangeste, små stedene, hvor hun kan se ansiktene til hver og en blant publikum, og derfor ser vi ekstra mye frem til denne konserten på Vulkan Arena. I tillegg til tekstene og musikken, får du gjerne høre historiene bak eller anekdoter om tilblivelsen.

Siden 2013 har Unni også vært fast el-gitarist i Di Derre, som i år har feiret 25-årsjubileum med et splitter nytt album og påfølgende sommerturné. I 2016 var hun med på ”Hver gang vi møtes”, der hun leverte slagere i flotte og nye drakter, som blant annet resulterte i en utsolgt Norgesturné sammen med Henning Kvitnes.

Ronny Johnsen spilte sin første konsert med Unni Wilhelmsen i 2007, og medvirket på hennes plate ”7” fra 2010. Han er også musiker, produsent, radiostemme og kulturanmelder. Ole Jørn Myklebust er en dyktig jazztrompetist, musikkprodusent og komponist, og er særlig kjent for sitt samarbeid med Mari Boine. Ved siden av å være musiker i bandet til Unni Wilhelmsen, spiller han også i bandet til Jonas Fjeld og Melanie Scholtz (ZA).

Vi gleder oss til 2019 og til at Unni Wilhelmsen med Johnsen & Myklebust entrer Vulkan Arena!

Billetter i salg NÅ!

mar
26
tir
Ingvild Tennfjord: Bobler – Smaken av fest! Drammen Teater
mar 26@19:00
Ingvild Tennfjord: Bobler - Smaken av fest! Drammen Teater

Vinkurs med Ingvild Tennfjord

Det finnes en hel verden av musserende vin. Men hvordan velge? 

Vinanmelder og forfatter Ingvild Tennfjord lærer deg å forstå viktige stiler, gjenkjenne kvalitet og viktigst av alt – finne dine personlige favoritter. Vi smaker fem ulike musserende viner på denne sanselige oppdagelsesferden. Dette blir både underholdende, lærerikt og forfriskende.

mar
29
fre
Ingvild Tennfjord: Bobler! Hellviktangen Kunstcafé
mar 29@19:30
Ingvild Tennfjord: Bobler! Hellviktangen Kunstcafé

Velkommen til en sprudlende vinsmakingskveld med vinekspert Ingvild Tennfjord!

Tennfjord er en prisbelønnet journalist, forfatter og sommelier. Vinspalten hennes Vinskolen når 1,2 millioner lesere hver uke og publiseres i A-magasinet, Bergens Tidende, Fævennen, Stavanger Aftenblad og Adressa.

Kr 695,-
Kun forhåndssalg
Mer info her!

Foto: Lars Myhren Holand

mai
31
fre
Ingvild Tennfjord: Engelske bobler! – UK
mai 31-jun 3 heldags
Ingvild Tennfjord: Engelske bobler! - UK

ENGELSKE BOBLER MED INGVILD TENNFJORD

ET NYTT OG ANNERLEDES VINREISEKONSEPT

Champagne har fått en utfordrer! Det er musserende vin fra England det snakkes om nå.

Ingvild Tennfjord er Norges mest leste vinjournalist. På denne reisen vil hun lose deg rett inn i hjertet av engelsk vinproduksjon. Vi besøker produsenter i toppklasse. Koselige engelske landsbyer. Storby-shopping i London. Men viktigst av alt lover Ingvild å gjøre deg til en langt bedre vinsmaker. Hennes humoristiske og tilgjengelige stil har vunnet et stort publikum.

På denne turen avslører Ingvild sine beste smake-triks, lærer deg å forstå musserende vin, gjenkjenne kvalitet og kanskje aller viktigst: finne dine personlige favoritter.

Les mer om programmet her! 

sep
21
lør
Du og jeg og vi 2-3-4: Blårollinger på Caféteatret, Oslo
sep 21 heldags
okt
19
lør
Unni Wilhelmsen med Johnsen og Myklebust: Smia, Drøbak
okt 19 heldags
jan
11
lør
Du og jeg og vi 2-3-4: Barnas Nyttårsfest på Sentralen, Oslo
jan 11 heldags
jan
18
lør
Du og jeg og vi 2-3-4: Knøtteblest, Førde
jan 18 heldags
Du og jeg og vi 2-3-4: Knøtteblest, Førde
jan 18 heldags
jan
26
søn
Du og jeg og vi 2-3-4: Rådhusteatret i Ski
jan 26 heldags
mar
18
ons
Menn og Følelser: Litteraturhuset Fredrikstad
mar 18 heldags
aug
10
man
Brede Bøe: Moss 300 år (med Marinemusikken)
aug 10 heldags
jan
16
lør
Du og jeg og vi 2-3-4: St. Croix-huset, Fredrikstad
jan 16@14:00-14:30
jan
23
lør
Du og jeg og vi 2-3-4: Bærum Kulturhus
jan 23@14:00-14:30
mai
9
søn
Du og jeg og vi 2-3-4: Releasekonsert på Vega Scene, Oslo
mai 9 heldags
jun
23
ons
Du og jeg og vi 2-3-4: Byfest, Raufoss
jun 23 heldags
jun
30
ons
Du og jeg og vi 2-3-4: Stord Kulturhus
jun 30 heldags
sep
12
søn
Du og jeg og vi 2-3-4: Florø Kulturhus
sep 12 heldags
nov
28
søn
Du og jeg og vi 2-3-4: Operahuset i Nordfjord
nov 28 heldags
des
13
man
Du og jeg og vi 2-3-4: Vega Scene
des 13 heldags

Nyhetsarkiv