Anne Grosvold
Anne Grosvold
– Norske møteledere og journalisters Førstedame –
Anne Grosvold er av Norges mest respekterte journalister og hadde, til hun sluttet i desember 2015, arbeidet nesten 40 år i NRK som journalist, utenrikskorrespondent og programleder. Hun har også arbeidet som informasjonssjef for Justisdepartementet.
Anne har en åpen, bestemt, inkluderende og spørrende samtaleform, og kan lede en debatt om stort sett hva som helst. Ingen forbereder seg så godt som Anne Grosvold gjør, og skal hun innlede om en stortingsmelding, ja, så hender det at hun leser hele stortingsmeldingen. Hun mottok Den Store Journalistprisen i 1998 mens hun var programleder for Redaksjon 21. Anne har dessuten vunnet priser som Årets TV-navn i 1996 og Årets navn i 1996 og 1997. I 2007 fikk hun Seerprisen, og i 2016 var det Hedersprisen under Gullruten som bar Annes navn.
Hun har gjennom karrieren ledet utallige programmer, debatter og bokbad, men er kanskje mest kjent fra talkshowet Grosvold på NRK1.
Anne er en svært dyktig program- og debattleder, og hennes brede kunnskapsfelt og evne til å snakke med alle slags mennesker gjør henne til et sikkert valg som konferansier og programleder for ethvert arrangement.
Arrangementkalender
Fjellfestival på Kvamsfjellet i Gudbrandsdalen, ved foten av Rondane – med fokus på god stemning, fjell, sprell og musikk. Her på eventsiden er du sikret å få de siste nyheter om billetter, artister og aktiviteter.
Husk at livet er en fest folkens – etterpå er det for sent! 🙂
Midtsommeraften i Borggården» med Di Derre & Tre Små Kinesere
Di Derre- 25 års jubileum
Tre Små Kinesere – 30 års jubileum (originalt band Baard, Øystein og Ulf M TrondheimSolistene- spiller fra 365 fri)
Tre Små Kinesere – anno 2018
Arrangementet er et samarbeid mellom Trondheim Live og Dora 3 AS

Lyden av norsk 90-talls-pop – Di Derre – feirer i 2018 at det er 25 år siden gjennombruddet, og gjør seg dermed klare for en omfattende konsertsommer. I tillegg til de gode, gamle slagerne Jenter, Rumba med Gunn (1-2-3) og Syk, er det også et splitter nytt album på trappene.
Bandet går for tiden også ofte under navnet Di Derre og Hu Derre etter at sanger og låtskriver Unni Wilhelmsen ble med som fast medlem i bandet.
Di Derre gjorde comeback med et brak i 2013. Dobbeltalbumet Historien om et band inneholdt både tidligere innspilte, men uutgitte låter, samt nyskrevet materiale. Sommeren 2014 la bandet ut på sin første store turné på flere år. De reiste land og strand rundt til utsolgte scener, jublende anmeldelser og stadig nye publikumsrekorder. Nå er de klare for å lage stor stemning i bakgården på Gamle Norge på festivalens åpningsdag.
Jo Nesbø (vokal, gitar), Magnus Larsen jr. (bass), Espen Stenhammer (trommer), Halvor Holter (tangenter), Unni Wilhelmsen (gitar, vokal), Lars Jones (gitar)

Di Derre kommer tilbake til Foynhagen i 2018!
Di derre ble dannet i 1992, og i løpet av noen hektiske år på midten av 1990-tallet gikk Di derre fra å være et kultband til å bli allemannseie. Albumet Jenter & Sånn solgte i over 190 000 eksemplarer, og siden den gang har de fått en selvfølgelig plass i den norske musikkkulturen.
Sommeren og høsten 2006 reiste Di Derre på en omfattende avslutningsturné over store deler av landet. I juni 2006 kom de med samleskiva Di beste med Di Derre, som inkluderte et par nye låter. Responsen har vært «overveldende», ifølge bandet selv, og de har spilt for fulle hus blant annet i Bergen og Kristiansund.
Bandet består av: Jo Nesbø, Magnus Larsen jr, Espen Stenhammer, Lars Jones, Halvor Holter og Unni Wilhelmsen.
Velkommen i Foynhagen 13.juli sammen med Di Derre
Dørene åpner: 19.30
Aldersgrense: 20 år
Billettpris: 420,- + avg
For fjerde gang skal vi arrangere Bryggefestivalen på NordreJarlsberg Brygge.
Vi er i gang med Booking av Band og i dialog med flere Store Artister! La dette bli en tradisjon og del arrangementet og inviter gjerne venner. Innen kort tid vil det bli lagt ut earlybird billetter. Band vi har booket vil bli lagt ut her fortløpende!! Bli me å lage dette til en heidundrenes folkefest.!
Välkommen till Strömstadfestivalen 2018!
Vi på Strömstadfestivalen har jobbet på hårt sedan den allra första upplagan den 4. och 5. augusti i år. Vi kan med stor glädje berätta att succén upprepas 2018! Datumen för festivalen är den 3-4 augusti. Därmed blir det sommarstämning med fantastiske artister 2018 också! Vi gläder oss!
Vill du säkra din biljett till sommarens höjdpunkt redan nu, samt spara några kronor? Då kan du köpa early bird biljetter (festivalpass) från 24 september! Det är ett begränsat antal, så här gäller det att vara tidigt ute. Biljetterna släpps på stromstadfestivalen.se klockan 18:00.
Artister släpps löpande, så följ oss på facebook och instagram så hänger du med!
Var du på festivalen 2017 och har ännu inte svarat på vår uttvärdering? Lägg två minuter på att göra 2018 till en ännu bättre festival: https://stromstadfestivalen.typeform.com/to/qQaFJC
www.stromstadfestivalen.se
Lyden av norsk 90-tallspop – Di Derre kommer til Kimen og ByFest Stjørdal lørdag 18. august! I tillegg til de gode, gamle slagerne Jenter, Rumba med Gunn (1-2-3) og Syk, er det også splitter nytt låtmateriale på trappene.
Bandet består i dag av Jo Nesbø (vokal, gitar), Magnus Larsen jr. (bass), Espen Stenhammer (trommer), Halvor Holter (keyboards), Unni Wihelmsen (gitar, vokal) og Lars Jones (gitar). Di Derre gjorde comeback med et brak i 2013. Dobbeltalbumet Historien om et band inneholdt både tidligere innspilte, men uutgitte låter, samt nyskrevet materiale.
I løpet av noen hektiske år midt på 90-tallet gikk Di Derre fra å være et kultband til å bli allemannseie alt på grunn av en sang om jenter. Bandets første utgivelse som selvfølgelig fikk tittelen Den derre med Di Derre kom i 1993 og fikk svært gode anmeldelser.
Kimen kulturhus vil rigges til et innendørs festivalområde denne kvelden, og det blir gode muligheter for å kjøpe seg mat, leskende drikke og slå av en prat med kjente i en av de hyggelige sittegruppene.
Nachspiel med Wonderbrazz
Etter konserten inviterer vi til nachspiel med Wonderbrazz, hele Københavns og alle danskers partyband nummer en! Med eller uten dansegulv er WonderBrazz en stor nytelse og opplevelse. Sang, en tight hornseksjon, trommer, perkusjon og hammondorgel er ingrediensene i WonderBrazz magiske gryte. Tilsett masser av interaksjon med publikum, et utadvendt og lett tilgjengelig mix av jazz, soul, boogaloo og New Orleans 2nd line, og så har du oppskriften på en uforglemmelig kveld i selskap med seks fremragende musikere.
OBS: Ståplasser!
Ta en helaften!
Gjør det til en helaften og få med deg konserten med Silje Nergaards Band kl. 19.00 i Vektersalen.
Kimen kulturhus vil rigges til et innendørs festivalområde denne kvelden, og det blir gode muligheter for å kjøpe seg mat, leskende drikke og slå av en prat med kjente i en av de hyggelige sittegruppene.
Lyden av norsk 90-talls-pop – DI DERRE – kom tilbake med et smell i 2013. Dobbeltalbumet Historien om et band inneholdt både tidligere innspilte, men uutgitte låter, samt nyskrevet materiale. Låten ”Syk” ble en umiddelbar Di Derre-klassiker.
Bandets opprinnelige gitarist Knut Nesbø gikk bort i 2013. Unni Wilhelmsen har tatt plass som bandets nye gitarist. Med seg har de også fått Lars Jones, som har spilt med Jo Nesbø i en årrekke. Bandet består i dag av Jo Nesbø (vokal, gitar), Magnus Larsen jr. (bass), Espen Stenhammer (trommer), Halvor Holter (keyboard), Unni Wihelmsen (gitar, vokal) og Lars Jones (gitar).
Billettpris: 460,-
Billetter kjøpes via våre nettsider: http://unionscene.no/program/detalj/di_derre2018
Dørene åpner 19:00
Konsertstart ca. 20:00
20-års aldersgrense

Sentrum Scene | Fredag 14. desember
Di Derre – Offisiell FB side.
Di Derre har i år 25-årsjubileum for debuten «Den derre med Di Derre» – og markerer dette med storslått feiring under sin tradisjonelle førjulskonsert på Sentrum Scene.
Hvor mange nordmenn som har sunget med på «Jenter» eller «Rumba med Gunn» er umulig å anslå, men nå feirer lyden av klassisk, norsk 90-tallspop solide 25 år.
Di Derre har vært en folkefavoritt i så mange år at de kan kalles en institusjon i norsk musikkliv. Den tradisjonelle konserten på Sentrum Scene som hvert år avslutter Di Derres konsertår, ble i fjor tidlig utsolgt – vær tidlig ute med å sikre deg julestemningen 2018 allerede nå!
Bill. kr 390,- + bill.avg. 18 år leg.
Dørene åpnes kl. 20.00.
Nyhetsarkiv
Kvartalsrapport med Anne og Kari
Anne Grosvold og Kari Slaatsveen gjør opp samfunnsstatus for siste kvartal med aktuelle gjester og publikum. En lavskuldret, frittalende time …

