Anne Grosvold

Anne Grosvold

Anne Grosvold

– Norske møteledere og journalisters Førstedame –

Anne Grosvold er av Norges mest respekterte journalister og hadde, til hun sluttet i desember 2015, arbeidet nesten 40 år i NRK som journalist, utenrikskorrespondent og programleder. Hun har også arbeidet som informasjonssjef for Justisdepartementet.

Anne har en åpen, bestemt, inkluderende og spørrende samtaleform, og kan lede en debatt om stort sett hva som helst. Ingen forbereder seg så godt som Anne Grosvold gjør, og skal hun innlede om en stortingsmelding, ja, så hender det at hun leser hele stortingsmeldingen. Hun mottok Den Store Journalistprisen i 1998 mens hun var programleder for Redaksjon 21. Anne har dessuten vunnet priser som Årets TV-navn i 1996 og Årets navn i 1996 og 1997. I 2007 fikk hun Seerprisen, og i 2016 var det Hedersprisen under Gullruten som bar Annes navn.

Hun har gjennom karrieren ledet utallige programmer, debatter og bokbad, men er kanskje mest kjent fra talkshowet Grosvold på NRK1.

Anne er en svært dyktig program- og debattleder, og hennes brede kunnskapsfelt og evne til å snakke med alle slags mennesker gjør henne til et sikkert valg som konferansier og programleder for ethvert arrangement.

Foto: Trine Hisdal

Arrangementkalender

aug
16
tor
Di derre – Byfesten Kongsvinger 2018
aug 16@21:00
Di derre - Byfesten Kongsvinger 2018

Kongsvinger kommune inviterer alle til Byfest’18.
17:00 Kulturkollektivet presenterer CURRY & JAM
18:30 TEMUR
19:30 LEVI HENRIKSEN OG BABYLON BADLANDS
21:00 DI DERRE

GRATIS INNGANG!

Samarbeidspartnere:
DNB
KOBBL
Glåmdalen
Sulland Gruppen
Kongssenteret – Citycon
Manis
Bastian – Bar & Restaurant

aug
18
lør
Hilde Louise Asbjørnsen & Magnolia Jazzband – Oslo Jazzfestival (Utsolgt!)
aug 18@18:00
Hilde Louise Asbjørnsen & Magnolia Jazzband - Oslo Jazzfestival (Utsolgt!)

I forbindelse med Oslo Jazzfestival spiller Magnolia Jazzband på Nasjonal Jazzscene lørdag 18.august – og de har invitert med seg Hilde Louise Asbjørnsen!

Magnolia Jazzband har vært en sentral del av norsk jazzliv i over 40 år og en viktig del av Oslo Jazzfestival siden festivalen startet i 1986. I fornyingens ånd har vi valgt å flytte den tradisjonsrike kirkekonserten inn til et av Oslos aller flotteste konsertlokaler, nemlig Nasjonal Jazzscene Victoria. Men selv om lokalet er nytt, videreføres tradisjonen med en flott gjestesolist, og årets solist er en av Norges største jazzsangerinner, selveste Hilde Louise Asbjørnsen.

Hilde Louise Asbjørnsen, jazz chanteuse, låtskriver og scenekatt, har til nå gitt ut 10 kritikerroste album i jazzens grenseland og blitt sammenlignet med storheter som Edith Piaf og Billie Holiday. Sist vi så henne på Oslo Jazzfestival så var det for fullsatt sal i Den Norske Opera & Ballett med Kaba Orchestra. Det blir med andre ord en svært eksklusiv affære å se henne på en intim scene som Nasjonal Jazzscene Victoria med Magnolia Jazzband!

Konsertstart kl. 18:00

Di Derre – Kimen Kulturhus, Stjørdal
aug 18@21:00

Lyden av norsk 90-tallspop – Di Derre kommer til Kimen og ByFest Stjørdal lørdag 18. august! I tillegg til de gode, gamle slagerne Jenter, Rumba med Gunn (1-2-3) og Syk, er det også splitter nytt låtmateriale på trappene.

Bandet består i dag av Jo Nesbø (vokal, gitar), Magnus Larsen jr. (bass), Espen Stenhammer (trommer), Halvor Holter (keyboards), Unni Wihelmsen (gitar, vokal) og Lars Jones (gitar). Di Derre gjorde comeback med et brak i 2013. Dobbeltalbumet Historien om et band inneholdt både tidligere innspilte, men uutgitte låter, samt nyskrevet materiale.

I løpet av noen hektiske år midt på 90-tallet gikk Di Derre fra å være et kultband til å bli allemannseie alt på grunn av en sang om jenter. Bandets første utgivelse som selvfølgelig fikk tittelen Den derre med Di Derre kom i 1993 og fikk svært gode anmeldelser.

Kimen kulturhus vil rigges til et innendørs festivalområde denne kvelden, og det blir gode muligheter for å kjøpe seg mat, leskende drikke og slå av en prat med kjente i en av de hyggelige sittegruppene.

Nachspiel med Wonderbrazz
Etter konserten inviterer vi til nachspiel med Wonderbrazz, hele Københavns og alle danskers partyband nummer en! Med eller uten dansegulv er WonderBrazz en stor nytelse og opplevelse. Sang, en tight hornseksjon, trommer, perkusjon og hammondorgel er ingrediensene i WonderBrazz magiske gryte. Tilsett masser av interaksjon med publikum, et utadvendt og lett tilgjengelig mix av jazz, soul, boogaloo og New Orleans 2nd line, og så har du oppskriften på en uforglemmelig kveld i selskap med seks fremragende musikere.
OBS: Ståplasser!

Ta en helaften!
Gjør det til en helaften og få med deg konserten med Silje Nergaards Band kl. 19.00 i Vektersalen.
Kimen kulturhus vil rigges til et innendørs festivalområde denne kvelden, og det blir gode muligheter for å kjøpe seg mat, leskende drikke og slå av en prat med kjente i en av de hyggelige sittegruppene.

sep
13
tor
Hilde Louise Asbjørnsen: The Lulu Show – Teatro, Oslo
sep 13@19:30
Hilde Louise Asbjørnsen: The Lulu Show - Teatro, Oslo

I sin musikalske kabaret gjør komipris-vinner Hilde Louise Asbjørnsen finanskrisen til en underholdende og humoristisk opplevelse.

Asbjørnsen i rollen som nattklubb-vertinnen «Lulu» har fulgt tett med på bankvesenets ville lek med penger, og mannen i gatas ville dans på den lave renten. Du blir dratt inn i verdenshistoriens største finansielle eksperiment, og Lulu forteller deg om den snikende katastrofen som ingen roper alarm for. Sammen med sitt swingende jazz-band inviterer hun til et hett kabaret-show inspirert av Dietrich og Monroe, mens verden brenner ned utenfor teateret.

Regi; Teodor Janson

Tekst: Hilde Louise Asbjørnsen & Teodor Janson

Musikk: Hilde Louise Asbjørnsen, Porter, Gerswin m.fl.

Band: Anders Aarum – piano, Jens Fossum – kontrabass, Svein Erik Martinsen – gitar, Hermund Nygård – trommer

 

Showet er i forbindelse med seminaret «Finanskrisen 10 år etter – Hva har vi lært?» i regi av AgriAnalyse.

Inngang til seminar og middag er ikke inkludert i show-billett (påmeldingsfrist: 12.09.2018 19:00)

Meld deg på show eller hele seminaret under.

LES HELE PROGRAMMET HER

Showstart er kl. 19.30, inngang fra kl. 19.00

nov
23
fre
Hilde Louise Orchestra: Julejazz – Lier Kulturscene
nov 23@20:00
Hilde Louise Orchestra: Julejazz - Lier Kulturscene

JULEJAZZ MED HILDE LOUISE ORCHESTRA!

Hilde Louise Asbjørnsen Jazzsanger, låtskriver og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show 

I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har bandet gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt om kring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.  

I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!

 

Mer informasjon om konserten finner du her!

Konsertstart: kl.20:30

nov
28
ons
Hilde Louise Orchstra: Julejazz – Smia, Drøbak
nov 28@19:00
Hilde Louise Orchstra: Julejazz - Smia, Drøbak

Jazzsanger og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut hele 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne soloforestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show.

I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet «’Round About Christmas» som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har bandet gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt om kring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo. Og i år kommer hun til Smia!!

nov
29
tor
Hilde Louise Orchestra: Julejazz – Terminalen Byscene, Ålesund
nov 29@21:00
Hilde Louise Orchestra: Julejazz - Terminalen Byscene, Ålesund

Hilde Louise Orchestra sørger for julestemning med julejazz på Terminalen torsdag 29. november.

Hilde Louise Asbjørnsen er jazzsanger, låtskriver og skuespiller. Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show.

I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas’, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har Hilde Louise og hennes eminente band gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt omkring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.

I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!

Dørene åpner kl 20
Konsertstart kl 21
ID: 18

nov
30
fre
Hilde Louise Orchestra: Julejazz – Teatret Vårt, Molde
nov 30@19:00
Hilde Louise Orchestra: Julejazz - Teatret Vårt, Molde

JULEJAZZ MED HILDE LOUISE ORCHESTRA!

Jazzsanger, låtskriver og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, og fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show.

I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har Hilde Louise og hennes eminente band gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt omkring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.

I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!

Konsertstart kl.19:00

Mer informasjon om konserten finner du her!

des
1
lør
Hilde Louise Orchestra: Julejazz – Vårvon, Sykkylven
des 1@20:00
Hilde Louise Orchestra: Julejazz - Vårvon, Sykkylven

 JULEJAZZ MED Hilde Louise Orchestra

Hilde Louise Asbjørnsen er jazzsanger, låtskriver og skuespiller. Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komishow. I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har Hilde Louise og hennes eminente band gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt omkring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.

I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!

Dørene åpner kl. 20:00

des
5
ons
Brede Bøe: KNMM Swinging Christmas – Bølgen Kulturhus, Larvik
des 5@19:00
Brede Bøe: KNMM Swinging Christmas - Bølgen Kulturhus, Larvik

KNMM Swinging Christmas

Marinemusikken spiller julen inn med et fyrverkeri av en konsert som garantert vil få det til å svinge i salen. Kveldens orkesterleder er Lars Erik Gudim. Solister er den fantastiske jazzvokalisten Julie Dahle Aagård, sist sett på sesongavslutningen for Beat for Beat våren 2018 og Brede Bøe, kjent fra en rekke revyer og teateroppsetninger på blant annet Chat Noir, Edderkoppen, Oslo Nye og Dizzie-teateret med fler. Brede er en allsidig artist som er en fremragende sanger i tillegg til å være en populær konferansier, skuespiller og underholder. Brede er kjent for å flette sammen verbal humor med musikk.

På programmet står selvsagt swingende julemusikk fra «The Great American Soongbook» som er udødeliggjort av vokalister som Frank Sinatra, Bing Crossby, Ella Fitzgerald med flere. Vi kan love en musikalsk helaften som vil få deg til å gå smilende og nynnende ut av konsertsalen etter showet med den gode førjulsstemningen i hjerterota.

Bill.pris: 150 – 300 kr

Show start: kl. 19:00

des
6
tor
Brede Bøe: KNMM Swinging Christmas – Bakkenteigen kulturhus, Horten
des 6@19:00
Brede Bøe: KNMM Swinging Christmas - Bakkenteigen kulturhus, Horten

Marinemusikken – Swinging Christmas

Marinemusikken spiller julen inn med et fyrverkeri av en konsert som garantert vil få det til å svinge i salen.

Kveldens orkesterleder er Lars Erik Gudim. Solister er den fantastiske jazzvokalisten Julie Dahle Aagård, sist sett på sesongavslutningen for Beat for Beat våren 2018 og Brede Bøe, kjent fra en rekke revyer og teateroppsetninger på blant annet Chat Noir, Edderkoppen, Oslo Nye og Dizzie-teateret med flere. Brede er en allsidig artist som er en fremragende sanger i tillegg til å være en populær konferansier, skuespiller og underholder. Brede er kjent for å flette sammen verbal humor med musikk.

På programmet står selvsagt swingende julemusikk fra «The Great American Soongbook» som er udødeliggjort av vokalister som Frank Sinatra, Bing Crossby, Ella Fitzgerald med flere. Vi kan love en musikalsk helaften som vil få deg til å gå smilende og nynnende ut av konsertsalen etter showet med den gode førjulsstemningen i hjerterota.

Varighet: 2 timer inkl. pause

Bill.pris: 175-300kr

Show start: kl.19:00

Hilde Louise Orchestra: Julejazz – Bærum Kulturhus
des 6@19:30
Hilde Louise Orchestra: Julejazz - Bærum Kulturhus

JULEJAZZ MED HILDE LOUISE ORCHESTRA!

 

Hilde Louise Asbjørnsen Jazzsanger, låtskriver og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show 

I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har bandet gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt om kring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.  

I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land! 

 

Konsertstart kl. 19:30!

Mer informasjon om konserten finner du her!

 

des
12
ons
Hilde Louise Orchestra: Julejazz – Kolben Kulturhus, Kolbotn
des 12@20:00
Hilde Louise Orchestra: Julejazz - Kolben Kulturhus, Kolbotn

Julejazz med Hilde Louise Orchestra!

Hilde Louise Asbjørnsen Jazzsanger, låtskriver og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show

I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har bandet gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt om kring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.

I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!

 

Konsertstart kl. 20:00!

Mer informasjon om konserten finner du her!

des
13
tor
Di Derre – Union Scene, Drammen
des 13@19:00

Lyden av norsk 90-talls-pop – DI DERRE – kom tilbake med et smell i 2013. Dobbeltalbumet Historien om et band inneholdt både tidligere innspilte, men uutgitte låter, samt nyskrevet materiale. Låten ”Syk” ble en umiddelbar Di Derre-klassiker.

Bandets opprinnelige gitarist Knut Nesbø gikk bort i 2013. Unni Wilhelmsen har tatt plass som bandets nye gitarist. Med seg har de også fått Lars Jones, som har spilt med Jo Nesbø i en årrekke. Bandet består i dag av Jo Nesbø (vokal, gitar), Magnus Larsen jr. (bass), Espen Stenhammer (trommer), Halvor Holter (keyboard), Unni Wihelmsen (gitar, vokal) og Lars Jones (gitar).

Billettpris: 460,-
Billetter kjøpes via våre nettsider: http://unionscene.no/program/detalj/di_derre2018

Dørene åpner 19:00
Konsertstart ca. 20:00
20-års aldersgrense

Hilde Louise Orchestra: Julejazz – Herredshuset, Ullensaker
des 13@20:00
Hilde Louise Orchestra: Julejazz - Herredshuset, Ullensaker @ Akershus | Norge

Julejazz med Hilde Louise Orchestra!

Hilde Louise Asbjørnsen Jazzsanger, låtskriver og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show

I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har bandet gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt om kring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.

I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!

 

Konsertstart kl. 20:00

Mer informasjon om konserten finner du her!

des
14
fre
Di Derre – Sentrum Scene, Oslo – UTSOLGT!
des 14@20:00
Di Derre - Sentrum Scene, Oslo - UTSOLGT! @ Oslo | Norway

Sentrum Scene | Fredag 14. desember
Di Derre – Offisiell FB side.

Di Derre har i år 25-årsjubileum for debuten «Den derre med Di Derre» – og markerer dette med storslått feiring under sin tradisjonelle førjulskonsert på Sentrum Scene.

Hvor mange nordmenn som har sunget med på «Jenter» eller «Rumba med Gunn» er umulig å anslå, men nå feirer lyden av klassisk, norsk 90-tallspop solide 25 år.
Di Derre har vært en folkefavoritt i så mange år at de kan kalles en institusjon i norsk musikkliv. Den tradisjonelle konserten på Sentrum Scene som hvert år avslutter Di Derres konsertår, ble i fjor tidlig utsolgt – vær tidlig ute med å sikre deg julestemningen 2018 allerede nå!

Bill. kr 390,- + bill.avg. 18 år leg.

Dørene åpnes kl. 20.00.

Hilde Louise Orchestra: Julejazz – Stallen, Horten
des 14@21:00
Hilde Louise Orchestra: Julejazz - Stallen, Horten

Julejazz med Hilde Louise Orchestra!

Hilde Louise Asbjørnsen Jazzsanger, låtskriver og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komishow.

I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har bandet gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt omkring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.

I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!

Showstart kl.: 21:00

des
15
lør
Di Derre – Sentrum Scene EKSTRA!
des 15 heldags
Hilde Louise Orchestra: Julejazz – Nasjonal Jazzscene, Victoria
des 15@21:00
Hilde Louise Orchestra: Julejazz - Nasjonal Jazzscene, Victoria

Hilde Louise Orchestra – julekonsert

A Christmas concert out of the ordinary! A fantastic stage presence gives golden classics a new, inner light

LØRDAG 15. desember, kl 21.00. Dørene åpner kl 20.00 – 340/290 kr 

Hilde Louise Asbjørnsen er en totalartist. Hun tar over enhver scene, overstråler den med overskudd og glede, et lys som også tør å treffe de mørke stedene. Nasjonal jazzscene er så heldige at vi har blitt hennes faste tilholdssted for Julekonserten, en personlig, nær og varm affære litt på siden av julestandarden.

Vi møter en sann jazzdiva, selvsikker og underholdende som gjør et utradisjonellt utvalg av kjente og mindre kjente juleklassikere til sine egne. Hovedvekten ligger på de amerikanske gullskattene, men med er også noen norske slagere herlig foredlet av et fantastisk band.

For sjette gang, men også den eneste, velkommen til Hilde Louises jul!

Konsertstart kl. 21:00

des
26
ons
Hilde Louise Asbjørnsen & Veterankorpset: Julekonsert – Terningen Arena, Elverum
des 26@15:00
Hilde Louise Asbjørnsen & Veterankorpset: Julekonsert - Terningen Arena, Elverum

I tradisjons tro arrangerer Veterankorpset også i år Julekonserten 2. juledag

  • Årets artist er Hilde Louise Asbjørnsen
  • Terningen Arena 26. desember klokken 15.00
  • Gratis inngang – mye moro med musikken!
des
27
tor
Hilde Louise Asbjørnsen & Red Hot, Henning Stranden, Malin Dahl Ødegård og Amalie Haugen Øvstedal
des 27@20:30
Hilde Louise Asbjørnsen & Red Hot, Henning Stranden, Malin Dahl Ødegård og Amalie Haugen Øvstedal

RED HOT FEAT. HILDE LOUISE ASBJØRNSEN OG HENNING STRANDEN INVITERER TIL JULEKONSERT 2018
Som om et 11 manns sprekt orkester trenger forsterkninger? RED HOT fornyer seg stadig og er ikke redde for å ta i inn flere sterke lunger og gjøglere for å lage
mer show for pengene. RED HOT’s julekonsert har klart å bli et begrep og en tradisjon etter at det for første gang ble arrangert i Molde romjulen 2011, og har blitt så etterspurt og populært at det definitivt har kommet for å bli. Bandet har nå gleden av å annonsere at det blir jul også i 2018!

Tredje juledag, den 27. desember, entres Bjørnsonhuset på ny,
og det sparkes i gang kjente og mindre kjente juleklassikere, samt et knippe øvrige låter fra Red Hots etter hvert rikholdige katalog.
Bandet er for anledningen ytterligere forsterket med de lokale stortalentene Malin Dahl Ødegård og Amalie Haugen Øvstedal, som både vil stå for koring og framføre egne solonumre.
Gjestespillet stopper imidlertid ikke der

Red Hot består av:
Knut Marius Djupvik, vokal
Pål Gunnar Fiksdal, trompet
Magnus Malmedal Drågen, trompet
Runar Fiksdal, trombone
Lars Petter Bjerkeset, sax
Jørn Inge Frostad, bassgitar
Chriss Rune Olsen Angvik, gitar
Øystein Flemmen, gitar
Anders Lillebo, tangenter
Kristoffer Tokle, trommer
Kristian Frøland, perkusjon

feb
8
fre
Brede Bøe: En kveld med Brede – Fredrikshald teater, Halden
feb 8@20:00
Brede Bøe: En kveld med Brede - Fredrikshald teater, Halden

Brede Bøe slo gjennom som 18-åring i 1987. På kort tid ble han Østfolds kjæledegge og vekslet mellom Moss og Fredrikstad i revyer, show og operette. I 1994 åpnet Oslos teatre dørene for Brede, med opptredener på ABC-teateret, Chat Noir, Dizzie-teateret og Oslo Nye. 2015 gjorde Bøe comeback med Brede på Verket i Moss, og den solgte ut på rekordtid. 2 år senere var han tilbake i Oslo med Askepotts jul, med stappfulle hus.

Fredag 8 februar står han endelig på scenen i Fredrikshalds teater.

Her blir det gjensyn med Sammy Davis´ Mr. Bojangles, Nils Arne Eggen og mange fler.

Showet varer 2 x 45 minutter + 20 minutters pause.

Den perfekte julegaven til de som har alt.

Billetter selges hos Køhn Libris, Halden.

feb
13
ons
Tine Thing Helseth m. band og gjest: Hilde Louise Asbjørnsen – Herr Nilsen
feb 13@20:00
Tine Thing Helseth m. band og gjest: Hilde Louise Asbjørnsen - Herr Nilsen

Tine Thing Helseth gjester Herr Nilsen igjen!
Med et fantastisk band i ryggen og Hilde Louise Asbjørnsen som gjest, er det duket for en fantastisk aften på byens beste klubbscene!

Band:
Gunnar Flagstad – piano.
Jarle Storløkken – gitar
Jens Fossum – bass

Og Tine gleder seg også:
– Jeg har fått med meg musikere jeg elsker å jobbe med, til en herlig kveld med musikk jeg elsker! God musikk er god musikk, så sjanger er uinteressant..

feb
20
ons
Unni Wilhelmsen med Johnsen og Myklebust: Madam Felle, Bergen – EKSTRA!
feb 20 heldags
feb
21
tor
Unni Wilhelmsen med Johnsen og Myklebust – Madam Felle, Bergen
feb 21 heldags

Nyhetsarkiv