Anne Grosvold

Anne Grosvold

Anne Grosvold

– Norske møteledere og journalisters Førstedame –

Anne Grosvold er av Norges mest respekterte journalister og hadde, til hun sluttet i desember 2015, arbeidet nesten 40 år i NRK som journalist, utenrikskorrespondent og programleder. Hun har også arbeidet som informasjonssjef for Justisdepartementet.

Anne har en åpen, bestemt, inkluderende og spørrende samtaleform, og kan lede en debatt om stort sett hva som helst. Ingen forbereder seg så godt som Anne Grosvold gjør, og skal hun innlede om en stortingsmelding, ja, så hender det at hun leser hele stortingsmeldingen. Hun mottok Den Store Journalistprisen i 1998 mens hun var programleder for Redaksjon 21. Anne har dessuten vunnet priser som Årets TV-navn i 1996 og Årets navn i 1996 og 1997. I 2007 fikk hun Seerprisen, og i 2016 var det Hedersprisen under Gullruten som bar Annes navn.

Hun har gjennom karrieren ledet utallige programmer, debatter og bokbad, men er kanskje mest kjent fra talkshowet Grosvold på NRK1.

Anne er en svært dyktig program- og debattleder, og hennes brede kunnskapsfelt og evne til å snakke med alle slags mennesker gjør henne til et sikkert valg som konferansier og programleder for ethvert arrangement.

Foto: Trine Hisdal

Arrangementkalender

jun
28
tor
Tine Thing Helseth: Åpningskonsert Landsfestivalen – Dragefjellet
jun 28@18:00
Tine Thing Helseth: Åpningskonsert Landsfestivalen - Dragefjellet

Åpningskonsert for Landsfestivalen med Dragefjellets Musikkorps, Tine Thing Helseth, Fieldband Foundation, Lørenskog Drumline, Spjelkavik drill, Skage Rollheim Larsen og Mathea-Mari Glittenberg. Konferansier er Markus Bailey – kjent fra blant annet NRK Super og Skal vi danse.

Arrangementet er gratis og åpent for alle!

Konserten begynner kl.18:00

 

Les mer om arrangementet og festivalen program her!

jun
29
fre
Tine Thing Helseth og Sjøforsvarets Musikkorps – Johanneskirken, Bergen
jun 29@23:00
Tine Thing Helseth og Sjøforsvarets Musikkorps - Johanneskirken, Bergen @ Hordaland | Norge

TINE THING HELSETH har allerede etablert seg som en av sin generasjons ledende trompetister, med sitt karakteristiske myke og klare spill. Hun har vært solist i ledende orkestre fra hele verden, i tillegg til alle de store norske orkestrene.

Fredag 29.juni spiller hun Nattkonsert med Sjøforsvares Musikkorps i Johanneskirken, Bergen.

Dørene åpnes: ca kl. 22:30
Varighet: 60 Minutter uten pause
Servering: Ingen
Ikke tilrettelagt for bevegelseshemmede
Ledsager: Gratis mot fremvisning av ledsagerbevis

Billettpris kr.325,- (voksne) kr.170,- (barn)

jul
1
søn
Tine Thing Helseth: Sing-along fra Salmeboka – Risør Kammermusikkfest
jul 1@12:00-13:30
Tine Thing Helseth: Sing-along fra Salmeboka - Risør Kammermusikkfest

To av Norges fremste musikere på henholdsvis trompet og orgel møter latinamerikanske barokkrytmer – det hele krydret med allsang. Dette er noe av det du kan få oppleve når europeisk kunstmusikk møter søramerikansk og norsk tradisjonsmusikk.

BRUREMARSJER FRA ØSTERDALEN OG SØRFOLD
–Tine Thing Helseth (trompet) og Kåre Nordstoga (orgel)

FRA THE MISSION:
–Det Norske Blåseensemble

SING-ALONG FRA DEN NORSKE SALMEBOKA:
–Kåre Nordstoga (orgel) og festivalens musikere

ARNE NORDHEIM:
DEN SISTE SOMMERFUGL

ROLF WALLIN:
ELEGY
–Tine Thing Helseth (trompet) og Kåre Nordstoga (orgel)

To av Norges fremste musikere på henholdsvis trompet og orgel møter latinamerikanske barokkrytmer – det hele krydret med allsang. Dette er noe av det du kan få oppleve når europeisk kunstmusikk møter søramerikansk og norsk tradisjonsmusikk.
Denne Konserten begynner nemlig med en av verdens ledende trompetister, Tine Thing Helseth, som sammen med organist Kåre Nordstoga lar norske folkemelodier arrangert for trompet og orgel stå opp mot komposisjoner av Rolf Wallin og Arne Nordheim.
Men, ikke nok med det, Kåre Nordstoga har valgt ut noen av de fineste salmene vi kjenner som du kan være med å synge til. Vær rede til å få en melodi eller to på hjernen!
Til slutt i denne konserten presenterer vi det som har blitt en stor norsk musikalsk suksess og som har fått stor oppmerksomhet og har blitt lovprist i flere land. Nå lander endelig dette konsertprogrammet i Risør kirke. Det Norske Blåseensembles cd og konsertprogram «The Mission», er et unikt musikalsk prosjekt som fascinerer med sine friske og intrikate rytmer og fengende melodier. En del av musikken som fremføres er den som ble funnet i bolivianske kirker og stammer fra tiden da jesuittene skulle kristne indianerne i Latin-Amerika på 1500-tallet. De tok med seg sin egen kunstmusikk fra Spania og blandet den med den lokale musikken til indianerne. Resultatet ble et interessant og eksotisk musikalsk møte. Særlig de svingende og rytmiske elementene får en fremtredende plass i denne musikken. Men, Det Norske Blåseensemble har gjort denne musikken til sin egen og fremfører den med patos, sving og herlig klang. Gled dere!

jul
21
lør
Asbjørnsen & Aarum duo – Gamle Ormelet, Tjøme
jul 21@21:00
Asbjørnsen & Aarum duo - Gamle Ormelet, Tjøme

Hilde Louise Asbjørnsen er musiker, låtskriver, skuespiller og kabaret-artist, er født og oppvokst i Sykkylven på Sunnmøre. Kulturskole, Studentteater og en sterk, iboende skapertrang har resultert i en mangslungen karriere på scenen…

Hun kommer med sin eminente musikerkompanjong; jazzpianist og komponist Anders Aarum.

Konsertstart kl.21:00

Billettpris: 380kr +avg

jul
26
tor
Hilde Louise Quartet – Parkjazz, Brekkeparken
jul 26@19:00
Hilde Louise Quartet - Parkjazz, Brekkeparken

Mange store artister har funnet sin inspirasjon tidlig i livet. Ved kjøkkenradioen hjemme ble Hilde Louise Asjørnsen tidlig kjent med jazz-klassikerne via programmet «Swing & Sweet»på NRK P2. Selv tror hun at dette, samt mammas LP-plater med Louis Armstrong og Billie Holiday, er grunnen til at hun i dag skriver og synger innenfor jazzsjangeren.

Musiker og scene-katt Hilde Louise Asbjørnsen har holdt på sin inspirasjon av 1930-talls jazz, men også lagt til en dæsj fransk cabaret og Tom Waits. Hun har gitt ut 7 kritikerroste album i jazzens grenseland, turnert landet i flere omganger både med eget band og som kabaret-artist. Hun har vunnet Komiprisen som Beste Kvinnelige Artist, NRKs dirigent-konkurranse Maestro, og spilt store musikal-roller.

Konsertstart kl. 19:00

jul
27
fre
Hilde Louise Quartet – Museumshaven Café og kulturscene
jul 27@20:00
Hilde Louise Quartet - Museumshaven Café og kulturscene

Hilde Louise Asbjørnsen er en av våre mest allsidige artister; jazzchanteuse, låtskriver, skuespiller, kabaretartist og tekstforfatter. Hun sammenlignes ofte med legender som Edith Piaf og Billie Holiday. Det blir knallbra stemning. Hilde Louise er kjent for sitt gode publikumstekke.

Billettsalg i døra! 

Sted:
Museumshaven Café og kulturscene,
Hovedgata 76
Tvedestrand, Norway
For mer informasjon om konserten her!
jul
28
lør
Hilde Louise Quartet – Losen, Larkollen
jul 28@20:00
jul
29
søn
Hilde Louise Quartet – Hvaler Gjestegiveri, Skjærhalden
jul 29@20:30
Hilde Louise Quartet - Hvaler Gjestegiveri, Skjærhalden @ Østfold | Norge

HILDE LOUISE ASBJØRNSEN er jazz chanteuse, låtskriver, skuespiller og kabaretartist, og sammenlignes med legender som Edith Piaf og Billie Holiday. Som artist har hun gitt ut hele 10 kritikerroste album. Det siste, Don’t stay for breakfast – med coveret designet av selveste Pushwagner! – gir oss Hilde Louise i sin reneste jazzform. Aftenpostens anmelder skrev om albumet ”Hilde Louise er her forføreren som presser deg litt lengre enn fornuften tilsier.”

Søndag 29.juli spiller hun konsert med sine fremragende musikere i; Hilde Louise Quartet! Det loves varme og stemningsfulle jazztoner.

Billetter selges via Ticketmaster, med eller uten konsertpakke (Konsertpakke med 3 retter, billett og reservert plass koster kr.1.050,- og forhåndsbestilles direkte hos Hvaler Gjestgiveri).

 

Konsertstart kl.20:30

Pris pr billett: kr.370,- + kr.30 i avgift.

 

aug
11
lør
Hilde Louise Quartet – Kaffka, Gjøvik
aug 11@21:45
Hilde Louise Quartet - Kaffka, Gjøvik

For fjerde gang ønsker vi velkommen til Kaffka JazzWeekend i bakgården!

Hilde Louise Quartet ønskes velkommen tilbake for tredje gang. Hun besøkte sist JazzWeekend for tre år siden og alle som var der vet hvor magisk denne kvelden blir! I tillegg til Hilde Louise Quartet, spiller to lokale artister hver kveld.

Her er årets program:

Blue Java kl. 20.00

Bakka Street-Boyz kl. 21.00

Hilde Louise Asbjørnsen Quartet kl. 22.00

 

Billettpris kr. 270,- + avg. 30,- fredag eller lørdag.

Todagers-billett kr. 450,- + avg. 30,-

JazzWeekend arrangeres i samarbeid med TuneInto Gjøvik Jazzklubb og Sonans.

aug
18
lør
Tine Thing Helseth: Sommerkonsert – Drøbak Kirke
aug 18@12:00-13:00
Tine Thing Helseth: Sommerkonsert - Drøbak Kirke

Tine Thing Helseth var lenge en ung og svært lovende trompetist. Hun tar tatt milelange skritt siden den gang. Hun ble sett på som en ny, lovende stjerne på musikk-himmelen på begynnelsen 2000 tallet. I dag har hun etablert seg som en av sin generasjons ledende trompetister, og ble som 29 åring i 2016 innsatt som professor ved Norges musikkhøgskole.

Sommerkonsertene i Drøbak arrangeres hver lørdag kl 12.00 i Drøbak kirke. Musikerne som gjester Sommerkonsertene i Drøbak er alle på et høyt internasjonalt nivå, og i sommer får vi bl.a. besøk av Bugge Wesseltoft, Arve Tellefsen, Grieg trio, Solveig Kringlebotn og Tine Thing Helseth.

Lørdag 18. august: Tine Thing Helseth
Dørene åpnes: Ca kl 11.40
Varighet = 50 u/pause
Parkering: Bankløkka, Drøbak.
Adkomst / kollektivtransport: Busstopp Drøbak kirke

Hilde Louise Asbjørnsen & Magnolia Jazzband – Oslo Jazzfestival (Utsolgt!)
aug 18@18:00
Hilde Louise Asbjørnsen & Magnolia Jazzband - Oslo Jazzfestival (Utsolgt!)

I forbindelse med Oslo Jazzfestival spiller Magnolia Jazzband på Nasjonal Jazzscene lørdag 18.august – og de har invitert med seg Hilde Louise Asbjørnsen!

Magnolia Jazzband har vært en sentral del av norsk jazzliv i over 40 år og en viktig del av Oslo Jazzfestival siden festivalen startet i 1986. I fornyingens ånd har vi valgt å flytte den tradisjonsrike kirkekonserten inn til et av Oslos aller flotteste konsertlokaler, nemlig Nasjonal Jazzscene Victoria. Men selv om lokalet er nytt, videreføres tradisjonen med en flott gjestesolist, og årets solist er en av Norges største jazzsangerinner, selveste Hilde Louise Asbjørnsen.

Hilde Louise Asbjørnsen, jazz chanteuse, låtskriver og scenekatt, har til nå gitt ut 10 kritikerroste album i jazzens grenseland og blitt sammenlignet med storheter som Edith Piaf og Billie Holiday. Sist vi så henne på Oslo Jazzfestival så var det for fullsatt sal i Den Norske Opera & Ballett med Kaba Orchestra. Det blir med andre ord en svært eksklusiv affære å se henne på en intim scene som Nasjonal Jazzscene Victoria med Magnolia Jazzband!

Konsertstart kl. 18:00

sep
6
tor
Tine Thing Helseth Korpsslaget m/Janitsjaren m.fl – Kulturverket Flammen
sep 6@19:00-21:00
Tine Thing Helseth Korpsslaget m/Janitsjaren m.fl - Kulturverket Flammen

Med Tine Thing Selseth som spillende konferansier blåses årets Kulturfaktor-festival i gang i Storsalen. Dette blir garantert en festaften! 

Tine Thing Helseth inspirerer korpsmusikere i alle aldre, og har turnert over hele verden. Det går fremdeles gjetord om hennes konsert med Wiener Symphoniker på Rådhusplassen  Wien i 2006, med 40 000 publikummere tilstede. Denne ble ogsådirektesendt over hele Europa. Hun ble kåret til årets nykommer under Spellemannsprisen året etter, og mottok et arbeidsstipend på 200 000 kroner fra Gramo. Samme år spilte hun på åpningsnummeret under Nobels fFredspriskonserten, som vises over store deler av verden.  Etter dette har hun spilt på scener som Royal Albert Hall og gitt ut flere album.

I 2012 lanserte hun festivalen tine@munch. Helseth er også leder i tenThing Brassensemble, som består av 10 messingblåsere som presenterer klassisk materiale i messingdrakt, og som har gitt ut album og spilt konserter i Norge, Europa og Asia. For å nevne noe.

Torsdag 6. september kvelden kommer den kjente trompetisten til Nittedal som spillende konferansier. Med seg på scenen har hun Nittedal og Hakadal Janitsjar. Vi møter en opplagt verdensstjerne som solist, men også i samspill med flinke elever og lærere i kulturskolen.
Alle korpsentusiaster og andre musikkvenner bør få med seg denne konserten som er åpningen av Kulturfaktor18.

Arrangør: Kulturfaktor 18

sep
13
tor
Hilde Louise Asbjørnsen: The Lulu Show – Teatro, Oslo
sep 13@19:30
Hilde Louise Asbjørnsen: The Lulu Show - Teatro, Oslo

I sin musikalske kabaret gjør komipris-vinner Hilde Louise Asbjørnsen finanskrisen til en underholdende og humoristisk opplevelse.

Asbjørnsen i rollen som nattklubb-vertinnen «Lulu» har fulgt tett med på bankvesenets ville lek med penger, og mannen i gatas ville dans på den lave renten. Du blir dratt inn i verdenshistoriens største finansielle eksperiment, og Lulu forteller deg om den snikende katastrofen som ingen roper alarm for. Sammen med sitt swingende jazz-band inviterer hun til et hett kabaret-show inspirert av Dietrich og Monroe, mens verden brenner ned utenfor teateret.

Regi; Teodor Janson

Tekst: Hilde Louise Asbjørnsen & Teodor Janson

Musikk: Hilde Louise Asbjørnsen, Porter, Gerswin m.fl.

Band: Anders Aarum – piano, Jens Fossum – kontrabass, Svein Erik Martinsen – gitar, Hermund Nygård – trommer

 

Showet er i forbindelse med seminaret «Finanskrisen 10 år etter – Hva har vi lært?» i regi av AgriAnalyse.

Inngang til seminar og middag er ikke inkludert i show-billett (påmeldingsfrist: 12.09.2018 19:00)

Meld deg på show eller hele seminaret under.

LES HELE PROGRAMMET HER

Showstart er kl. 19.30, inngang fra kl. 19.00

sep
21
fre
Kari Slaatsveen & Christian Eggen: Ideen om 2018 – Ultima Festivalen
sep 21@19:30
Kari Slaatsveen & Christian Eggen: Ideen om 2018 - Ultima Festivalen

Hvordan kommer 2018 til å se ut fra et perspektiv 100 år frem i tid? Hva lyttet menneskene til, og hva tenkte vi om det vi hørte? Et utsnitt av 2018 skal rekonstrueres med et verk fremført av Oslo Sinfonietta i 15-manns utgave. Ideen om 2018 består av tekster skrevet av
Kari Slaatsveen samt musikk og lydbilder komponert av Christian Eggen.

Oslo Sinfonietta ble grunnlagt i 1986 og er Norges lengstlevende samtidsmusikkensemble. Christian Eggen har vært kunstnerisk leder for Oslo Sinfonietta siden 1993. Kari Slaatsveen er kjent som en underfundig radiopersonlighet i NRK, hvor hun har jobbet siden 1989.

I samarbeid med DNO&B. Produsert av Oslo Sinfonietta.

 

Kari Slaatsveen/Christian Eggen: Ideen om 2018 (WP)
Oslo Sinfonietta
Den Norske Opera & Ballett, Scene 2
Bill.: 250 – 150 (billetter i salg hos operaen.no fra 28. mai)
Fremføres også 22/9, kl. 19.30
Fremføres på norsk

 

Mer informasjon finner du her!

sep
22
lør
Kari Slaatsveen & Christian Eggen: Ideen om 2018 – Ultima Festivalen
sep 22@09:52
Kari Slaatsveen & Christian Eggen: Ideen om 2018 - Ultima Festivalen

Hvordan kommer 2018 til å se ut fra et perspektiv 100 år frem i tid? Hva lyttet menneskene til, og hva tenkte vi om det vi hørte? Et utsnitt av 2018 skal rekonstrueres med et verk fremført av Oslo Sinfonietta i 15-manns utgave. Ideen om 2018 består av tekster skrevet av
Kari Slaatsveen samt musikk og lydbilder komponert av Christian Eggen.

Oslo Sinfonietta ble grunnlagt i 1986 og er Norges lengstlevende samtidsmusikkensemble. Christian Eggen har vært kunstnerisk leder for Oslo Sinfonietta siden 1993. Kari Slaatsveen er kjent som en underfundig radiopersonlighet i NRK, hvor hun har jobbet siden 1989.

I samarbeid med DNO&B. Produsert av Oslo Sinfonietta.

 

Kari Slaatsveen/Christian Eggen: Ideen om 2018 (WP)
Oslo Sinfonietta
Den Norske Opera & Ballett, Scene 2
Bill.: 250 – 150 (billetter i salg hos operaen.no fra 28. mai)
Fremføres også 21/9, kl. 19.30
Fremføres på norsk

 

Mer info finner du her!

nov
22
tor
Tine Thing Helseth m.band + Mathias Eick og Sverre Indris Joner – Herr Nilsen, Oslo
nov 22@21:00
Tine Thing Helseth m.band + Mathias Eick og Sverre Indris Joner - Herr Nilsen, Oslo

Tine Thing Helseth m.band + Mathias Eick og Sverre Indris Joner

Tine Thing Helseth gjester for første gang Herr Nilsen! Med et fantastisk band i ryggen, og gjestene Mathias Eick og Sverre Indris Joner, er det duket for en fantastisk aften på byens beste klubbscene!

Og Tine gleder seg også:
– Jeg har fått med meg musikere jeg elsker å jobbe med, til en herlig kveld med musikk jeg elsker! God musikk er god musikk, så sjanger er uinteressant… Når jeg i tillegg har fått med meg Mathias Eick og Sverre Indris Joner som gjester, så MÅ jo dette bli en fantastisk, svingende kveld.

Tine Thing Helseth
Gjest: Mathias Eick og Sverre Indris Joner
Band: Gunnar Flagstad, Jens Fossum og Jarle Storløkken

Konsertstart Kl. 21:00

Foto: Kyrre Lien

nov
23
fre
Hilde Louise Orchestra: Julejazz – Lier Kulturscene
nov 23@20:00
Hilde Louise Orchestra: Julejazz - Lier Kulturscene

JULEJAZZ MED HILDE LOUISE ORCHESTRA!

Hilde Louise Asbjørnsen Jazzsanger, låtskriver og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show 

I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har bandet gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt om kring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.  

I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!

 

Mer informasjon om konserten finner du her!

Konsertstart: kl.20:30

nov
26
man
tenThing brassensemble – Moss Kirke
nov 26@21:00
tenThing brassensemble - Moss Kirke

«TenThing, an all-Norwegian, 10-woman brass ensemble led by Norwegian trumpet star Tine Thing Helseth, visits Scandinavia House for the very first time. Tine is a famous Norwegian trumpeter who performs in the world’s greatest concert halls». Slik er en av mange presentasjoner av tenThing internasjonalt, og nå har vi endelig greid å få dem til Moss på veien fra prøver i Oslo til turné i Tyskland. En av de ti musikerne i tenThing er Guro Bjørnstad Kraft fra Moss, og dette er første gang de besøker Moss.

tenThing ble etablert i 2007 og tok raskt det norske musikkpublikummet med storm blant annet ved å spille på åpningen av Spellemannsprisen i 2011. De fortsatte umiddelbart med konserter under BBC Proms og andre prestisjefylte scener og festivaler i Europa.

nov
27
tir
Ingrid Bjørnov & Kari Slaatsveen: Julesanatoriet ekstra – Sekkefabrikken UTSOLGT!
nov 27@19:00
Ingrid Bjørnov & Kari Slaatsveen: Julesanatoriet ekstra - Sekkefabrikken UTSOLGT!

Julesanatoriet gjør døren høy og porten ganske vid!

Radiodoktor Kari Slaatsveen og heksedoktor Ingrid Bjørnov tilbyr verbal innleggelse – og musikalsk pleie av sandblåste førjulsnerver.

De som kjenner høytiden stramme, kommer til hektene i løpet av nitti minutter i Julesanatoriets forrykende favn.

Vel møtt og lykke til!

 

Ekstraforestilling!

nov
28
ons
Hilde Louise Orchstra: Julejazz – Smia, Drøbak
nov 28@19:00
Hilde Louise Orchstra: Julejazz - Smia, Drøbak

Jazzsanger og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut hele 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne soloforestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show.

I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet «’Round About Christmas» som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har bandet gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt om kring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo. Og i år kommer hun til Smia!!

Ingrid Bjørnov & Kari Slaatsveen: Julesanatoriet – Sekkefabrikken UTSOLGT!
nov 28@19:00
Ingrid Bjørnov & Kari Slaatsveen: Julesanatoriet - Sekkefabrikken UTSOLGT!

Julesanatoriet gjør igjen døren høy og porten ganske vid! 

Radiodoktor Kari Slaatsveen og heksedoktor Ingrid Bjørnov tilbyr verbal innleggelse – og musikalsk pleie av sandblåste førjulsnerver.

De som kjenner høytiden stramme, kommer til hektene i løpet av nitti minutter i Julesanatoriets forrykende favn.

Dørene åpnes Kl. 18:30

Forestillingsstart: kl. 19:00

nov
29
tor
Hilde Louise Orchestra: Julejazz – Terminalen Byscene, Ålesund
nov 29@21:00
Hilde Louise Orchestra: Julejazz - Terminalen Byscene, Ålesund

Hilde Louise Orchestra sørger for julestemning med julejazz på Terminalen torsdag 29. november.

Hilde Louise Asbjørnsen er jazzsanger, låtskriver og skuespiller. Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show.

I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas’, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har Hilde Louise og hennes eminente band gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt omkring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.

I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!

Dørene åpner kl 20
Konsertstart kl 21
ID: 18

nov
30
fre
Hilde Louise Orchestra: Julejazz – Teatret Vårt, Molde
nov 30@19:00
Hilde Louise Orchestra: Julejazz - Teatret Vårt, Molde

JULEJAZZ MED HILDE LOUISE ORCHESTRA!

Jazzsanger, låtskriver og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, og fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show.

I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har Hilde Louise og hennes eminente band gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt omkring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.

I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!

Konsertstart kl.19:00

Mer informasjon om konserten finner du her!

Ingrid Bjørnov & Kari Slaatsveen: Julesanatoriet – Olavshallen UTSOLGT!
nov 30@19:00
Ingrid Bjørnov & Kari Slaatsveen: Julesanatoriet - Olavshallen UTSOLGT!

Julesanatoriet gjør døren høy og porten ganske vid i Olavshallen!

Radiodoktor Kari Slaatsveen og heksedoktor Ingrid Bjørnov tilbyr verbal innleggelse – og musikalsk pleie av sandblåste førjulsnerver.

De som kjenner høytiden stramme, kommer til hektene i løpet av nitti minutter i Julesanatoriets forrykende favn.

Vel møtt og lykke til!

des
1
lør
Ingrid Bjørnov & Kari Slaatsveen: Julesanatoriet – Asker UTSOLGT!
des 1@06:59
Ingrid Bjørnov & Kari Slaatsveen: Julesanatoriet - Asker UTSOLGT!

JULESANATORIET med Kari Slaatsveen og Ingrid Bjørnov.

Julesanatoriet gjør igjen døren høy og porten ganske vid!

Radiodoktor Kari Slaatsveen og heksedoktor Ingrid Bjørnov tilbyr verbal innleggelse – og musikalsk pleie av sandblåste førjulsnerver. De som kjenner høytiden stramme, kommer til hektene i løpet av nitti minutter i Julesanatoriets forrykende favn.

Sted: Teatersalen, Asker kulturhus
Tidspunkt: 01.12.19 klokken 19:00
Billetter i salg fredag 15.juni klokken 09.00

Nyhetsarkiv