Espen Beranek Holm
Espen Beranek Holm
– Multitalent på flere scener –
Espen Beranek Holm er en av våre mest allsidige komikere, programledere og rockemusikere, med solid scene- og radioerfaring.
Beranek var navnet som havnet på alles lepper da han i 1981 ga ut singelen Dra te Hælvete. Singelen solgte i godt over 18.000 eksemplarer og lå 24 uker på VG-lista. Suksessen fikk god hjelp fra NRK, som på grunn av den uvørne teksten bannlyste låta, og dermed gjorde den til en snakkis. Siden har han gitt ut ytterligere 7 album. I 1983 mottok han Spellemannprisen for albumet X-ray i kategorien Årets Rockealbum.
Ved siden av solokarrieren spiller Espen Beranek sammen med Jan Swensson og Øystein Jevanord i krafttrioen Oslo Plektrum.
Han har også laget og medvirket NRKs radio- og TV-programmer Happy Hour, Hallo i uken, Videospeilet, Løvebakken, Maestro og Virtuos.
Espen har lang sceneerfaring som skuespiller og komiker. Han debuterte som skuespiller i rollen som Danny i musikalen Grease på Chat Noir i 1984. Siden har besatt en rekke roller; blant annet Sir Bedevere i Spamalot på Folketeatret og orkesterlederen i Shockheaded Peter på Det Norske Teatret. Sommeren 2018 spilte han i den skumle familie-musikalen den Hvite Dame på Fredriksten Festning med blant annet Brede Bøe.
Videre har han også samarbeidet med blant andre Rune Andersen, Are Kalvø, Christine Hope og Marit Voldsæter. I 2017 var han å finne på Chat Noir, hvor han medvirket i Komikveld sammen med Hilde Louise Asbjørnsen, Bjarte Hjelmeland og Lene Kongsvik Johansen.
Som konferansier har Espen mange ben å stå på; han er dreven konferansier og underholder, som ofte spesialskriver sitt materiale for sine oppdragsgivere. Dette gjør han svært ettertraktet for både publikum og i private arrangementer
Beranek online: www.beranek.no
Arrangementkalender

Bobler – smaken av fest!
Vi får besøk av forfatter, journalist og vinkjenner Ingvild Tennfjord, og hun har lyst å snakke om musserende vin med deg.
Vinkurset, ”Bobler – Smaken av fest!, blir holdt i Brasseriet på Colonialen Litteraturhuset, og dette er et arrangement som passer for alle i alderen 18 til 110. Tennfjord sitt mål er å snakke om vin på en ny, annerledes og humoristisk måte, så her trenger man ikke kunne noe annet enn å nyte god vin på forhånd.
Etter kurset og vinsmakingen blir det servert deilig lørdagslunsj, med bobler til selvsagt.
Så kom, nyt og lær med oss.
Kr 950 pr person.
Dette er inkludert kurs, smaking og påfølgende lunsj.
Velkommen!

Tine Thing Helseth m.band + Mathias Eick og Sverre Indris Joner
Tine Thing Helseth gjester for første gang Herr Nilsen! Med et fantastisk band i ryggen, og gjestene Mathias Eick og Sverre Indris Joner, er det duket for en fantastisk aften på byens beste klubbscene!
Og Tine gleder seg også:
– Jeg har fått med meg musikere jeg elsker å jobbe med, til en herlig kveld med musikk jeg elsker! God musikk er god musikk, så sjanger er uinteressant… Når jeg i tillegg har fått med meg Mathias Eick og Sverre Indris Joner som gjester, så MÅ jo dette bli en fantastisk, svingende kveld.
Tine Thing Helseth
Gjest: Mathias Eick og Sverre Indris Joner
Band: Gunnar Flagstad, Jens Fossum og Jarle Storløkken
Konsertstart Kl. 21:00
Foto: Kyrre Lien

«TenThing, an all-Norwegian, 10-woman brass ensemble led by Norwegian trumpet star Tine Thing Helseth, visits Scandinavia House for the very first time. Tine is a famous Norwegian trumpeter who performs in the world’s greatest concert halls». Slik er en av mange presentasjoner av tenThing internasjonalt, og nå har vi endelig greid å få dem til Moss på veien fra prøver i Oslo til turné i Tyskland. En av de ti musikerne i tenThing er Guro Bjørnstad Kraft fra Moss, og dette er første gang de besøker Moss.
tenThing ble etablert i 2007 og tok raskt det norske musikkpublikummet med storm blant annet ved å spille på åpningen av Spellemannsprisen i 2011. De fortsatte umiddelbart med konserter under BBC Proms og andre prestisjefylte scener og festivaler i Europa.

Denne julen får du alt du ønsker deg!
Vinanmelder Ingvild Tennfjord har samlet alle vinene du trenger for å feire jul og førjulstid. Her får du servert de beste vinene til å akkompagnere tradisjonell norsk julemat, fest, samt gode gaver. I tillegg henter hun frem meditasjonsvinene som løfter de stille øyeblikkene enda litt høyere. Dette blir kanskje den morsomste smakingen vi har holdt til nå. Lærerik, praktisk og herlig avslappende.
VARIGHET: Ca 3 timer
PRIS: 575,-
ARRANGØR: Nøtterøy Kulturhus

Nyttårskonsert i Førde
Bergen Filharmoniske Orkester gjestar Førde med den tradisjonelle Nyttårskonserten. Vi lovar flott, festleg og sprudlande musikk – ein festkveld med kjende tonar og hyggelege overraskingar.
Konserten er eit samarbeid mellom orkesteret, Bergens Tidende, Sogn og Fjordane Fylkeskommune.
Nils Erik Måseidvåg – dirigent
Ingvild Tennfjord – konferansier
Bergen Filharmoniske Orkester

Nyttårskonsert i Førde
Bergen Filharmoniske Orkester gjestar Førde med den tradisjonelle Nyttårskonserten. Vi lovar flott, festleg og sprudlande musikk – ein festkveld med kjende tonar og hyggelege overraskingar.
Konserten er eit samarbeid mellom orkesteret, Bergens Tidende, Sogn og Fjordane Fylkeskommune.
Nils Erik Måseidvåg – dirigent
Ingvild Tennfjord – konferansier
Bergen Filharmoniske Orkester

Hva er egentlig forskjellen på Prosecco og Cava. Hvorfor er Champagne så dyrt? Ingvild Tennfjord åpner opp en verden av bobler.
Du blir kjent med de viktigste stilene, finner de gode kjøpene og kanskje viktigst av alt – finner dine personlige favoritter blant musserende viner.
Vi smaker på 5 forskjellige viner og får en smakfull innføring i druetyper, områder og benevnelser.
INGVILD TENNFJORD er en prisbelønnet journalist, forfatter og sommelier. Vinspalten hennes Vinskolen når 1,2 millioner lesere hver uke og publiseres i A-magasinet, Bergens Tidende, Fævennen, Stavanger Aftenblad og Adressa. Målet er å skrive om vin på en ny, annerledes og humoristisk måte. For det ble hennes første vinbok Skål! Få nese for vin uten å få nesa i sky nominert til Brageprisen i 2013. Nylig kom hun med oppfølgeren Bobler! Smaken av fest. Boka kom inn på bestselgerlista høsten 2014.

Tine Thing Helseth gjester Herr Nilsen igjen!
Med et fantastisk band i ryggen og Hilde Louise Asbjørnsen som gjest, er det duket for en fantastisk aften på byens beste klubbscene!
Band:
Gunnar Flagstad – piano.
Jarle Storløkken – gitar
Jens Fossum – bass
Og Tine gleder seg også:
– Jeg har fått med meg musikere jeg elsker å jobbe med, til en herlig kveld med musikk jeg elsker! God musikk er god musikk, så sjanger er uinteressant..

Vinkurs med Ingvild Tennfjord
Det finnes en hel verden av musserende vin. Men hvordan velge?
Vinanmelder og forfatter Ingvild Tennfjord lærer deg å forstå viktige stiler, gjenkjenne kvalitet og viktigst av alt – finne dine personlige favoritter. Vi smaker fem ulike musserende viner på denne sanselige oppdagelsesferden. Dette blir både underholdende, lærerikt og forfriskende.

Velkommen til en sprudlende vinsmakingskveld med vinekspert Ingvild Tennfjord!
Tennfjord er en prisbelønnet journalist, forfatter og sommelier. Vinspalten hennes Vinskolen når 1,2 millioner lesere hver uke og publiseres i A-magasinet, Bergens Tidende, Fævennen, Stavanger Aftenblad og Adressa.
Kr 695,-
Kun forhåndssalg
Mer info her!
Foto: Lars Myhren Holand

ENGELSKE BOBLER MED INGVILD TENNFJORD
ET NYTT OG ANNERLEDES VINREISEKONSEPT
Champagne har fått en utfordrer! Det er musserende vin fra England det snakkes om nå.
Ingvild Tennfjord er Norges mest leste vinjournalist. På denne reisen vil hun lose deg rett inn i hjertet av engelsk vinproduksjon. Vi besøker produsenter i toppklasse. Koselige engelske landsbyer. Storby-shopping i London. Men viktigst av alt lover Ingvild å gjøre deg til en langt bedre vinsmaker. Hennes humoristiske og tilgjengelige stil har vunnet et stort publikum.
På denne turen avslører Ingvild sine beste smake-triks, lærer deg å forstå musserende vin, gjenkjenne kvalitet og kanskje aller viktigst: finne dine personlige favoritter.

KONSERT med TINE THING HELSETH m. trio
Sted: «Utsikten», Holmestrandsfjellet.
Dato: 22 juni 2019
Tidspunkt: kl. 19:00
«Utsikten» ligger et lite steinkast fra Holmestrands nye attraksjon Fjellheisen, som via jernbanestasjonen gjør Utsikten lett tilgjengelig for alle.
NB! Ved regn eller dårlig vær flyttes konserten til Biorama kl 20.00
Mer informasjon finner du ved å klikke her!
Nyhetsarkiv
Familiemusikalen Den Hvite Dame
Det sies at spøkelset Den Hvite Dame går igjen på Fredriksten Festning i Halden og at hun dukker opp på …