Espen Beranek Holm

Espen Beranek Holm

Espen Beranek Holm

– Multitalent på flere scener –

Espen Beranek Holm er en av våre mest allsidige komikere, programledere og rockemusikere, med solid scene- og radioerfaring.

Beranek var navnet som havnet på alles lepper da han i 1981 ga ut singelen Dra te Hælvete. Singelen solgte i godt over 18.000 eksemplarer og lå 24 uker på VG-lista. Suksessen fikk god hjelp fra NRK, som på grunn av den uvørne teksten bannlyste låta, og dermed gjorde den til en snakkis. Siden har han gitt ut ytterligere 7 album. I 1983 mottok han Spellemannprisen for albumet X-ray i kategorien Årets Rockealbum.

Ved siden av solokarrieren spiller Espen Beranek sammen med Jan Swensson og Øystein Jevanord i krafttrioen Oslo Plektrum.

Han har også laget og medvirket NRKs radio- og TV-programmer Happy Hour, Hallo i uken, Videospeilet, Løvebakken, Maestro og Virtuos.

Espen har lang sceneerfaring som skuespiller og komiker. Han debuterte som skuespiller i rollen som Danny i musikalen Grease på Chat Noir i 1984. Siden har besatt en rekke roller; blant annet Sir Bedevere i Spamalot på Folketeatret og orkesterlederen i Shockheaded Peter på Det Norske Teatret. Sommeren 2018 spilte han i den skumle familie-musikalen den Hvite Dame på Fredriksten Festning med blant annet Brede Bøe.

Videre har han også samarbeidet med blant andre Rune Andersen, Are Kalvø, Christine Hope og Marit Voldsæter. I 2017 var han å finne på Chat Noir, hvor han medvirket i Komikveld sammen med Hilde Louise Asbjørnsen, Bjarte Hjelmeland og Lene Kongsvik Johansen.


Som konferansier har Espen mange ben å stå på; han er dreven konferansier og underholder, som ofte spesialskriver sitt materiale for sine oppdragsgivere. Dette gjør han svært ettertraktet for både publikum og i private arrangementer

Beranek online: www.beranek.no

WWB Trio

WWB Trio er et av Espens prosjekter, og ble etablert 200 år etter grunnloven ble skrevet – og i god tid etter at det meste av ordentlig musikk har blitt komponert.

Trioen består av Kay Werner Hartvigsen (mikrobass), Johannes Winther Farstad (tromme og vokal) og Espen Beranek Holm (gitar og vokal). De står støtt – dog ikke alt for bredbent – på den musikalske arven etter noen av forrige århundrets største populærkomponister. Repertoaret spenner over musikk opprinnelig fremført av så ulike personligheter som Einar Rose og Frank Sinatra, som Kurt Foss / Reidar Bø og The Mills Brothers.

For booking: post@backstage.no / tlf: 90 01 63 14

Arrangementkalender

mar
30
ons
Falkevik: Antikvariatet, Trondheim
mar 30 heldags
mar
31
tor
Falkevik: Halv ti på torsdag, Bodø
mar 31 heldags
apr
1
fre
Falkevik: Tromsø Jazzklubb
apr 1 heldags
apr
2
lør
Du og jeg og vi 2-3-4: Hjertnes kulturhus, Sandefjord
apr 2 heldags
Falkevik: Horten Jazzklubb
apr 2 heldags
apr
3
søn
Falkevik: Kampenjazz, Oslo
apr 3 heldags
apr
24
søn
Du og jeg og vi 2-3-4: Tynset kulturhus
apr 24 heldags
Du og jeg og vi 2-3-4: Tynset kulturhus
apr 24 heldags
apr
28
tor
Falkevik: B-flat, Berlin
apr 28 heldags
mai
22
søn
Du og jeg og vi 2-3-4: Vega scene, Oslo
mai 22 heldags
jun
1
ons
Falkevik: Festspillene i Bergen
jun 1 heldags
jun
11
lør
Du og jeg og vi 2-3-4: Gjerdrumsfestivalen
jun 11 heldags
jun
12
søn
Du og jeg og vi 2-3-4: Miniøya, Oslo
jun 12 heldags
jun
30
tor
Du og jeg og vi 2-3-4: Byfesten, Raufoss
jun 30 heldags
jul
2
lør
Du og jeg og vi 2-3-4: Rabalderfestivalen, Molde
jul 2 heldags
jul
5
tir
Du og jeg og vi 2-3-4: Skral Festival, Grimstad
jul 5 heldags
jul
9
lør
Du og jeg og vi 2-3-4: Kalvstock, Alvdal
jul 9 heldags
sep
15
tor
Falkevik: Herr Nilsen, Oslo
sep 15 heldags
sep
24
lør
Du og jeg og vi 2-3-4: Ælvespeilet, Porsgrunn
sep 24 heldags
mar
25
lør
Du og jeg og vi 2-3-4: Kulturfabrikken Sortland
mar 25 heldags
mar
26
søn
Du og jeg og vi 2-3-4: Harstad kulturhus
mar 26 heldags
apr
29
lør
Du og jeg og vi 2-3-4: Ringsaker bibliotek
apr 29 heldags
jun
27
tir
Du og jeg og vi 2-3-4: Mini Pride, Kontraskjæret, Oslo
jun 27 heldags
Du og jeg og vi 2-3-4: MiniPride, Oslo
jun 27 heldags
aug
11
fre
Falkevik: Varangerfestivalen
aug 11 heldags

Nyhetsarkiv