fbpx

Espen Beranek Holm

Espen Beranek Holm

Espen Beranek Holm

– Multitalent på flere scener –

Espen Beranek Holm er en av våre mest allsidige komikere, programledere og rockemusikere, med solid scene- og radioerfaring.

Beranek var navnet som havnet på alles lepper da han i 1981 ga ut singelen Dra te Hælvete. Singelen solgte i godt over 18.000 eksemplarer og lå 24 uker på VG-lista. Suksessen fikk god hjelp fra NRK, som på grunn av den uvørne teksten bannlyste låta, og dermed gjorde den til en snakkis. Siden har han gitt ut ytterligere 7 album. I 1983 mottok han Spellemannprisen for albumet X-ray i kategorien Årets Rockealbum.

Ved siden av solokarrieren spiller Espen Beranek sammen med Jan Swensson og Øystein Jevanord i krafttrioen Oslo Plektrum.

Han har også laget og medvirket NRKs radio- og TV-programmer Happy Hour, Hallo i uken, Videospeilet, Løvebakken, Maestro og Virtuos.

Espen har lang sceneerfaring som skuespiller og komiker. Han debuterte som skuespiller i rollen som Danny i musikalen Grease på Chat Noir i 1984. Siden har besatt en rekke roller; blant annet Sir Bedevere i Spamalot på Folketeatret og orkesterlederen i Shockheaded Peter på Det Norske Teatret. Sommeren 2018 spilte han i den skumle familie-musikalen den Hvite Dame på Fredriksten Festning med blant annet Brede Bøe.

Videre har han også samarbeidet med blant andre Rune Andersen, Are Kalvø, Christine Hope og Marit Voldsæter. I 2017 var han å finne på Chat Noir, hvor han medvirket i Komikveld sammen med Hilde Louise Asbjørnsen, Bjarte Hjelmeland og Lene Kongsvik Johansen.


Som konferansier har Espen mange ben å stå på; han er dreven konferansier og underholder, som ofte spesialskriver sitt materiale for sine oppdragsgivere. Dette gjør han svært ettertraktet for både publikum og i private arrangementer

Beranek online: www.beranek.no

Arrangementkalender

sep
6
tor
Tine Thing Helseth Korpsslaget m/Janitsjaren m.fl – Kulturverket Flammen
sep 6@19:00-21:00
Tine Thing Helseth Korpsslaget m/Janitsjaren m.fl - Kulturverket Flammen

Med Tine Thing Selseth som spillende konferansier blåses årets Kulturfaktor-festival i gang i Storsalen. Dette blir garantert en festaften! 

Tine Thing Helseth inspirerer korpsmusikere i alle aldre, og har turnert over hele verden. Det går fremdeles gjetord om hennes konsert med Wiener Symphoniker på Rådhusplassen  Wien i 2006, med 40 000 publikummere tilstede. Denne ble ogsådirektesendt over hele Europa. Hun ble kåret til årets nykommer under Spellemannsprisen året etter, og mottok et arbeidsstipend på 200 000 kroner fra Gramo. Samme år spilte hun på åpningsnummeret under Nobels fFredspriskonserten, som vises over store deler av verden.  Etter dette har hun spilt på scener som Royal Albert Hall og gitt ut flere album.

I 2012 lanserte hun festivalen tine@munch. Helseth er også leder i tenThing Brassensemble, som består av 10 messingblåsere som presenterer klassisk materiale i messingdrakt, og som har gitt ut album og spilt konserter i Norge, Europa og Asia. For å nevne noe.

Torsdag 6. september kvelden kommer den kjente trompetisten til Nittedal som spillende konferansier. Med seg på scenen har hun Nittedal og Hakadal Janitsjar. Vi møter en opplagt verdensstjerne som solist, men også i samspill med flinke elever og lærere i kulturskolen.
Alle korpsentusiaster og andre musikkvenner bør få med seg denne konserten som er åpningen av Kulturfaktor18.

Arrangør: Kulturfaktor 18

sep
14
fre
Unni Wilhelmsen, Sol Heilo og Hanne Mari Karlsen: Valberg Slektsgård, Frosta
sep 14 heldags
sep
15
lør
Unni Wilhelmsen, Sol Heilo og Hanne Mari Karlsen: Valberg Slektsgård, Frosta
sep 15 heldags
sep
29
lør
Unni Wilhelmsen, Sol Heilo og Hanne Mari Karlsen – Son Kulturkirke
sep 29 heldags
nov
22
tor
Tine Thing Helseth m.band + Mathias Eick og Sverre Indris Joner – Herr Nilsen, Oslo
nov 22@21:00
Tine Thing Helseth m.band + Mathias Eick og Sverre Indris Joner - Herr Nilsen, Oslo

Tine Thing Helseth m.band + Mathias Eick og Sverre Indris Joner

Tine Thing Helseth gjester for første gang Herr Nilsen! Med et fantastisk band i ryggen, og gjestene Mathias Eick og Sverre Indris Joner, er det duket for en fantastisk aften på byens beste klubbscene!

Og Tine gleder seg også:
– Jeg har fått med meg musikere jeg elsker å jobbe med, til en herlig kveld med musikk jeg elsker! God musikk er god musikk, så sjanger er uinteressant… Når jeg i tillegg har fått med meg Mathias Eick og Sverre Indris Joner som gjester, så MÅ jo dette bli en fantastisk, svingende kveld.

Tine Thing Helseth
Gjest: Mathias Eick og Sverre Indris Joner
Band: Gunnar Flagstad, Jens Fossum og Jarle Storløkken

Konsertstart Kl. 21:00

Foto: Kyrre Lien

nov
24
lør
Unni Wilhelmsen, Sol Heilo og Hanne Mari Karlsen – Naas Gruver
nov 24 heldags
nov
26
man
tenThing brassensemble – Moss Kirke
nov 26@21:00
tenThing brassensemble - Moss Kirke

«TenThing, an all-Norwegian, 10-woman brass ensemble led by Norwegian trumpet star Tine Thing Helseth, visits Scandinavia House for the very first time. Tine is a famous Norwegian trumpeter who performs in the world’s greatest concert halls». Slik er en av mange presentasjoner av tenThing internasjonalt, og nå har vi endelig greid å få dem til Moss på veien fra prøver i Oslo til turné i Tyskland. En av de ti musikerne i tenThing er Guro Bjørnstad Kraft fra Moss, og dette er første gang de besøker Moss.

tenThing ble etablert i 2007 og tok raskt det norske musikkpublikummet med storm blant annet ved å spille på åpningen av Spellemannsprisen i 2011. De fortsatte umiddelbart med konserter under BBC Proms og andre prestisjefylte scener og festivaler i Europa.

feb
13
ons
Tine Thing Helseth m. band og gjest: Hilde Louise Asbjørnsen – Herr Nilsen
feb 13@20:00
Tine Thing Helseth m. band og gjest: Hilde Louise Asbjørnsen - Herr Nilsen

Tine Thing Helseth gjester Herr Nilsen igjen!
Med et fantastisk band i ryggen og Hilde Louise Asbjørnsen som gjest, er det duket for en fantastisk aften på byens beste klubbscene!

Band:
Gunnar Flagstad – piano.
Jarle Storløkken – gitar
Jens Fossum – bass

Og Tine gleder seg også:
– Jeg har fått med meg musikere jeg elsker å jobbe med, til en herlig kveld med musikk jeg elsker! God musikk er god musikk, så sjanger er uinteressant..

apr
27
lør
Göran Fristorp: Verkstedet, Tromsø
apr 27@21:00
Göran Fristorp: Verkstedet, Tromsø

GÖRAN FRISTORP SPILLER KONSERT PÅ VERKSTEDET, TROMSØ

Lørdag 27 april 2019

kl. 21:00

Göran Fristorp er en svensk gitarist og trubadur, født 1948, svært godt kjent i Norge for Nils Ferlin-slagerne «Men går jag över ängarna» og «Syner i lövsprickningen». Han studerte klassisk gitar ved Göteborgs Musikkonservatorium. Med duoen Malta vant han svenske Melodifestivalen i 1973 med «Sommaren som aldrig säger nej» og endte på femteplass i Eurovision Song Contest 1973. Etter en turné til Sovjet i 1976 opptrådte han 11.–14. januar 1978 på Banketten i Oslo med Rune Öfwermans orkester, sammen med Sylvia Vrethammar på vokal, Ed Thigpen på trommer, Mads Vinding på bass og Rune Gustafsson på gitar. Hans første norgesturné gikk med Finn Kalvik høsten 1978, og to år senere var han på svenske SVT med Radka Toneff. I forbindelse med en opptreden i det norske programmet Syng med oss, ble det ny norgesturné i 1981, og sommeren etter var han på Moldejazz(Naustet Vårt med Arne Nøst sitt Et Cetera). Han ble dekket i NRK- programmet Sommarteltet og hadde senere turné med Arild Andersen.

Tidlig i 1983 besøkte han Nord-Norge for første gang, og året etter utga Kirkelig Kulturverksted tekster av Eyvind Skeie, tonesatt av Sigvald Tveit, og fremført av nettopp Fristorp samt Anne Lise Gjøstøl og koret Grex Vocalis, ledet av Carl Høgset. Han har spilt en god del i Nord-Norge, bl.a.i 1993 ved kulturuka i Harstad og
så Fleinvær med Nordnorsk Kammerorkester.

Finn konserten på Facebook!

jun
22
lør
Tine Thing Helseth Trio: Holmestrand Kulturfestival 2019
jun 22@19:00
Tine Thing Helseth Trio: Holmestrand Kulturfestival 2019

KONSERT med TINE THING HELSETH m. trio
Sted: «Utsikten», Holmestrandsfjellet.
Dato: 22 juni 2019
Tidspunkt: kl. 19:00

«Utsikten» ligger et lite steinkast fra Holmestrands nye attraksjon Fjellheisen, som via jernbanestasjonen gjør Utsikten lett tilgjengelig for alle.
NB! Ved regn eller dårlig vær flyttes konserten til Biorama kl 20.00

Mer informasjon finner du ved å klikke her!

okt
18
søn
Göran Fristorp – 50 år som artist! Ibsenhuset, Skien
okt 18 heldags
apr
7
ons
Göran Fristorp: 50 år som artist! Josefine Visescene, Oslo
apr 7 heldags
apr
8
tor
Göran Fristorp: 50 år som artist! Glenghuset, Sarpsborg
apr 8 heldags
apr
11
søn
Göran Fristorp: 50 år som artist! Tofte Samfunnshus
apr 11 heldags
apr
12
man
Göran Fristorp: 50 år som artist! Ypsilon Bar, Drammen
apr 12 heldags
apr
13
tir
Göran Fristorp: 50 år som artist! Ypsilon Bar, Drammen (EKSTRA!)
apr 13 heldags
apr
14
ons
Göran Fristorp: 50 år som artist! Josefine Visescene, Oslo (EKSTRA!)
apr 14@08:44-09:44
apr
15
tor
Göran Fristorp: 50 år som artist! Lillestrøm Kultursenter
apr 15 heldags
jun
6
søn
Ingrid Bjørnov og Tine Thing Helseth: Festkonsert med Sjøforsvarets Musikkorps, Bergen
jun 6 heldags
okt
13
ons
Bjørnov & Beranek: Herr Nilsen, Oslo – UTSOLGT
okt 13 heldags
okt
21
tor
Tine Thing Helseth: Herr Nilsen (Gjest: Frode Alnæs)
okt 21 heldags
jul
8
fre
Göran Fristorp: Roseslottet, Oslo
jul 8 heldags
jul
9
lør
Göran Fristorp: Kongsberg Jazzfestival
jul 9 heldags
nov
4
fre
Göran Fristorp: Palmehaven, Britannia Hotel, Trondheim
nov 4 heldags
nov
5
lør
Göran Fristorp: Palmehaven, Britannia Hotel, Trondheim
nov 5 heldags

Nyhetsarkiv