fbpx

Espen Beranek Holm

Espen Beranek Holm

Espen Beranek Holm

– Multitalent på flere scener –

Espen Beranek Holm er en av våre mest allsidige komikere, programledere og rockemusikere, med solid scene- og radioerfaring.

Beranek var navnet som havnet på alles lepper da han i 1981 ga ut singelen Dra te Hælvete. Singelen solgte i godt over 18.000 eksemplarer og lå 24 uker på VG-lista. Suksessen fikk god hjelp fra NRK, som på grunn av den uvørne teksten bannlyste låta, og dermed gjorde den til en snakkis. Siden har han gitt ut ytterligere 7 album. I 1983 mottok han Spellemannprisen for albumet X-ray i kategorien Årets Rockealbum.

Ved siden av solokarrieren spiller Espen Beranek sammen med Jan Swensson og Øystein Jevanord i krafttrioen Oslo Plektrum.

Han har også laget og medvirket NRKs radio- og TV-programmer Happy Hour, Hallo i uken, Videospeilet, Løvebakken, Maestro og Virtuos.

Espen har lang sceneerfaring som skuespiller og komiker. Han debuterte som skuespiller i rollen som Danny i musikalen Grease på Chat Noir i 1984. Siden har besatt en rekke roller; blant annet Sir Bedevere i Spamalot på Folketeatret og orkesterlederen i Shockheaded Peter på Det Norske Teatret. Sommeren 2018 spilte han i den skumle familie-musikalen den Hvite Dame på Fredriksten Festning med blant annet Brede Bøe.

Videre har han også samarbeidet med blant andre Rune Andersen, Are Kalvø, Christine Hope og Marit Voldsæter. I 2017 var han å finne på Chat Noir, hvor han medvirket i Komikveld sammen med Hilde Louise Asbjørnsen, Bjarte Hjelmeland og Lene Kongsvik Johansen.


Som konferansier har Espen mange ben å stå på; han er dreven konferansier og underholder, som ofte spesialskriver sitt materiale for sine oppdragsgivere. Dette gjør han svært ettertraktet for både publikum og i private arrangementer

Beranek online: www.beranek.no

Arrangementkalender

feb
2
lør
Falkevik: Tynset Jazzklubb
feb 2 heldags
feb
3
søn
Falkevik: Kampenjazz, Oslo
feb 3 heldags
feb
16
lør
Falkevik: Nordklang Festival, St. Gallen (CH)
feb 16 heldags
apr
27
lør
Göran Fristorp: Verkstedet, Tromsø
apr 27@21:00
Göran Fristorp: Verkstedet, Tromsø

GÖRAN FRISTORP SPILLER KONSERT PÅ VERKSTEDET, TROMSØ

Lørdag 27 april 2019

kl. 21:00

Göran Fristorp er en svensk gitarist og trubadur, født 1948, svært godt kjent i Norge for Nils Ferlin-slagerne «Men går jag över ängarna» og «Syner i lövsprickningen». Han studerte klassisk gitar ved Göteborgs Musikkonservatorium. Med duoen Malta vant han svenske Melodifestivalen i 1973 med «Sommaren som aldrig säger nej» og endte på femteplass i Eurovision Song Contest 1973. Etter en turné til Sovjet i 1976 opptrådte han 11.–14. januar 1978 på Banketten i Oslo med Rune Öfwermans orkester, sammen med Sylvia Vrethammar på vokal, Ed Thigpen på trommer, Mads Vinding på bass og Rune Gustafsson på gitar. Hans første norgesturné gikk med Finn Kalvik høsten 1978, og to år senere var han på svenske SVT med Radka Toneff. I forbindelse med en opptreden i det norske programmet Syng med oss, ble det ny norgesturné i 1981, og sommeren etter var han på Moldejazz(Naustet Vårt med Arne Nøst sitt Et Cetera). Han ble dekket i NRK- programmet Sommarteltet og hadde senere turné med Arild Andersen.

Tidlig i 1983 besøkte han Nord-Norge for første gang, og året etter utga Kirkelig Kulturverksted tekster av Eyvind Skeie, tonesatt av Sigvald Tveit, og fremført av nettopp Fristorp samt Anne Lise Gjøstøl og koret Grex Vocalis, ledet av Carl Høgset. Han har spilt en god del i Nord-Norge, bl.a.i 1993 ved kulturuka i Harstad og
så Fleinvær med Nordnorsk Kammerorkester.

Finn konserten på Facebook!

mai
12
søn
Falkevik: Vaterland Studio, Oslo
mai 12 heldags
jun
15
lør
Oslo fagottkor: Fagott til filmen!
jun 15@19:00
Oslo fagottkor: Fagott til filmen!

Oslo fagottkor har gått til filmen, og er endelig tilbake på Chat Noir!

Bli med fagottene på en vandring ned Hollywood Boulevard og opp på det hvite lerretet.

Hvem har ikke drømt om å være filmstjerne? I et helt nytt show deler fagottene sine fineste musikalske filmminner og sine egne litt skeivere versjoner av ikoniske øyeblikk på lerretet.

Kanskje film er best på teater?

Mer informasjon finner du her!

nov
6
ons
Falkevik: Herr Nilsen, Oslo
nov 6 heldags
okt
18
søn
Göran Fristorp – 50 år som artist! Ibsenhuset, Skien
okt 18 heldags
apr
7
ons
Göran Fristorp: 50 år som artist! Josefine Visescene, Oslo
apr 7 heldags
apr
8
tor
Göran Fristorp: 50 år som artist! Glenghuset, Sarpsborg
apr 8 heldags
apr
11
søn
Göran Fristorp: 50 år som artist! Tofte Samfunnshus
apr 11 heldags
apr
12
man
Göran Fristorp: 50 år som artist! Ypsilon Bar, Drammen
apr 12 heldags
apr
13
tir
Göran Fristorp: 50 år som artist! Ypsilon Bar, Drammen (EKSTRA!)
apr 13 heldags
apr
14
ons
Göran Fristorp: 50 år som artist! Josefine Visescene, Oslo (EKSTRA!)
apr 14@08:44-09:44
apr
15
tor
Göran Fristorp: 50 år som artist! Lillestrøm Kultursenter
apr 15 heldags
sep
28
tir
Falkevik: Herr Nilsen (EKSTRA!)
sep 28 heldags
okt
13
ons
Bjørnov & Beranek: Herr Nilsen, Oslo – UTSOLGT
okt 13 heldags
mar
23
ons
Falkevik: Hos Naboen, Kristiansand
mar 23 heldags
mar
25
fre
Falkevik: Neslandsvatn Stasjon
mar 25 heldags
mar
26
lør
Falkevik: Rockers, Langesund
mar 26 heldags
mar
30
ons
Falkevik: Antikvariatet, Trondheim
mar 30 heldags
mar
31
tor
Falkevik: Halv ti på torsdag, Bodø
mar 31 heldags
apr
1
fre
Falkevik: Tromsø Jazzklubb
apr 1 heldags
apr
2
lør
Falkevik: Horten Jazzklubb
apr 2 heldags
apr
3
søn
Falkevik: Kampenjazz, Oslo
apr 3 heldags

Nyhetsarkiv