Ingrid Bjørnov

Ingrid Bjørnov

Ingrid Bjørnov

– Norges regjerende humorpianistinne –

Ingrid Bjørnov har levd flere musikalske liv. Hun har underholdt Norge siden 1980, først som halvparten av Dollie; den prisbelønte popduoen fra åttitallet som dro til London med musikalen Which Witch. Senere som komponist, kapellmester og arrangør for teater og TV, før hun debuterte som soloartist rundt tusenårsskiftet.

I 2017, fire soloshow og seks komipriser senere, kom Bjørnovs femte: showet Steinway to Heaven. Samme år ga hun ut sitt tredje album, Jugekors & sørgerender.

Ingrid spiller klassisk musikk baklengs, hun gurgler O mio babbino caro i originaltoneart, og hun påstår at Benny Andersson og Edvard Grieg er én og samme person.

Hun samarbeider jevnlig med Øystein Sunde og Kari Slaatsveen, og er også fast innslag i Herreavdelingen med Finn Bjelke og Yan Friis på NRK P1. Videre er hun Oslo fagottkors høyhælte beskytter, ambassadør for SOS barnebyer, og initiativtaker til den årlige aksjonen Dagsverk for Down.

Ingrid Bjørnov er dreven kåsør, tidvis forfatter og en fremragende konferansier. Men aller mest oppviser hun en enorm musikalitet som alltid tar publikum med storm.

Ingrids hjemmeside: www.ingridb.no

Arrangementkalender

apr
11
ons
Tine Thing Helseth Band – Speilet, Fredrikstad
apr 11@19:00
Tine Thing Helseth Band - Speilet, Fredrikstad @ Fredrikstad | Norway

TINE THING HELSETH slipper høsten 2017 sitt nye album ”Never Going Back”, og dette er noe helt annet en hva vi har hørt fra henne tidligere – her møter vi Tine som en stilsikker singer-songwriter.

Albumet er spilt inn i studio med eget band og selvskrevne poplåter, noen skrevet i samarbeid med gitarist Jarle Storløkken. Det er produsert av Mathias Eick og slippes 18. august i forbindelse med Tines 30-årsdag og bursdagskonsert i Operaen. Høsten 2017 legger Tine og bandet ut på turné med dette nye, spennende materialet.

Veien fram til dette albumet har vært en kreativ prosess som ble satt i gang av et enormt overskudd og behov for å skape noe nytt. Det begynte med et par låter, også strømmet det på. Det var en ny opplevelse for Tine å være i studio med egne låter og med band, og noe ganske annet enn med de klassiske innspillingene hun har gjort tidligere.

Tine Thing Helseth leder bandet. Med seg har hun Jarle G. Storløkken (gitar og medarrangør), Gunnar Flagstad (piano), Aksel Jensen (bass), André M. Viervoll (tangenter) og Olaf Olsen (slagverk).

Arrangør: Blå Grotte

apr
12
tor
Tine Thing Helseth Band – Herredshuset, Jessheim
apr 12@20:00
Tine Thing Helseth Band - Herredshuset, Jessheim @ Jessheim | Norway

Høsten 2017 slapp Tine Thing Helseth sitt nye album «Never Going Back», og dette er noe helt annet enn hva vi har hørt fra henne tidligere. Her møter vi Tine som en stilsikker singer-songwriter. Med seg til Herredshuset har hun med seg et knippe dyktige musikere.

Albumet er spilt inn i studio med eget band og selvskrevne poplåter, og ble sluppet i forbindelse med Tines 30-årsdag og bursdagskonsert i Operaen.

KONSERT & MIDDAG: Gjør kvelden til en helaften og kjøp konsertbillett + middag i Herredshusets 1. etg. (inkl dessert og kaffe)

apr
13
fre
Tine Thing Helseth Band – Foajéscenen, Bærum Kulturhus
apr 13@19:30

Tine Thing helseth slapp høsten 2017 sitt nye album «Never Going Back», og dette er noe annet enn hva vi har hørt fra henne tidligere – her møter vi Tine som en stilsikker singer-songwriter.

Albumet er spilt inn i studio med eget band og egne poplåter, noen skrevet i samarbeid med gitarist Jarle Storløkken. Det er produsert av Mathias Eick og kom i august i forbindelse med Tines 30-årsdag og bursdagskonsert i Operaen. Nå legger hun ut på turné med dette nye, spennende materialet.

Veien fram til disse sangene har vært en kreativ prosess som ble satt i gang av et enormt overskudd og behov for å skape noe nytt. Det begynte med et par låter, og så strømmet det på. Det var en ny opplevelse for Tine å være i studio med egne låter og med band, og noe ganske annet enn med de klassiske innspillingene hun har gjort tidligere. Tine Thing Helseth leder bandet. Med seg har hun Jarle G. Storløkken (gitar og medarrangør) Gunnar Flagstad (piano), Aksel Jensen (bass), André M. Viervoll (tangenter) og Olaf Olsen (slagverk).

mai
25
fre
Henning Kvitnes – Losen, Larkollen (Utsolgt!)
mai 25@20:00
Henning Kvitnes - Losen, Larkollen (Utsolgt!)

Henning Kvitnes spiller konsert på Losen og det er allerede utsolgt!

Konsertstart kl.21:00

 

Magnus Grønneberg – Losen, Larkollen
mai 25@20:00
Magnus Grønneberg - Losen, Larkollen

Magnus Grønneberg er en norsk musiker, mest kjent som vokalist i det norske rockebandet CC Cowboys som ble startet av ham og broren Anders Grønneberg.

Konsertstart kl.20:00

Nyhetsarkiv