Tine Thing Helseth
Tine Thing Helseth
– Singer-songwriter og verdenskjent trompetist –
Tine Thing Helseth har allerede etablert seg som en av sin generasjons ledende trompetister med sin sjelfulle, lyriske klang. Hun har vært solist i ledende orkestre over hele verden, i tillegg til alle de store norske orkestrene.
Hennes gjennombrudd kom da hun i 2007 opptrådte under Nobels Fredspriskonsert, som ble overvært av TV-seere fra hele verden. Samme år kom debutalbumet Trumpet Concertos, Haydn, Albinoni, Neruda, Hummel sammen med Det Norske Kammerorkester. Albumet belønnet henne med Spellemannpris som Årets nykommer – som første klassiske musiker noensinne.
Tines andre album fra 2009, Mitt hjerte alltid vanker solgte til gull på kun tre uker(!). Hennes tredje album Storyteller med Royal Liverpool Philharmonic kom i 2011, som det første av i alt fire album utgitt av EMI. I 2013 ga hun ut sitt selvtitulerte album Tine. Utgivelsen ble nominert til Classic Brit Awards og hun ble kåret Årets nykommer ved Echo Klassik Awards. Hun har i tillegg mottatt en rekke prestisjefylte priser for sitt arbeide innen klassisk musikk.
Tine turnerer jevnlig over hele verden med sitt kvinnelige brassensemble tenThing, som presenterer klassisk musikk i messingdrakt. De slapp i 2011 debutalbumet 10. I 2013 lanserte Tine festivalen tine@munch på Munchmuseet i Oslo, hvor hun selv sto som kunstnerisk leder. Med seg fikk hun et stjernelag av klassiske utøvere i verdensklasse, som Nicola Benedetti, Leif Ove Andsnes og Truls Mørk. I 2016 ble Tine innsatt som professor ved Norges Musikkhøgskole. I 2017 markerte hun sin 30-årsdag med storslagen bursdagskonsert i Operaen og nytt album; Never Going Back. Her viser Tine en hittil ukjent side av seg selv, som stilsikker singer-songwriter. Fra 2019 har hun vært del av den kunstneriske ledelsen for Risør Kammermusikkfest, og hun leder blåsekurset RisørUNG. I mai slipper hun albumet Magical Memories.
Tine har stått for urfremførelsen av utallige trompetkonserter, blant andre Easter Concerto av Bent Sørensen og Chite d’Ètoiles av Mathias Pintscher, sistnevnte med premiere i Londons Royal Albert Hall under verdens største klassiske musikkfestival, BBC Proms.
I ensemblet Tine Thing Helseth Quintet har hun fått med seg fire jazzmusikere med den felles filosofien «god musikk er god musikk, uansett sjanger». De spiller alt fra Piazollas Libertango til irsk folkemusikk – fra Joni Mitchell til Kurt Weill.
Tine har også bred erfaring som konferansier og programleder i både radio og TV, blant annet under talentkonkurransen Virtuos på NRK1.
Tines hjemmeside: www.tinethinghelseth.com
Arrangementkalender

Ole Paus er nesten skummelt produktiv; det lar seg ikke gjøre i et lusent promo-skriv å trekke fram alt som fortjener oppmerksomhet i en over førti år lang karriere, innbefattende noen-og-tredve plateutgivelser, bøker, teater, film og en opera-libretto. Når Paus legger ut på turné blir det heller ikke lett å plukke et representativt tverrsnitt, men som han har demonstrert gjennom tv-serien “Hver Gang Vi Møtes”, er det formidleren Ole Paus vi løser billett for å oppleve: Om det handler om konebanking i IKEA-sofa, Mærsjer og Pårsjer, om hvorvidt ting var bedre under krigen, eller mødre som er eller ikke er “ei ku”, er ikke det essensielle poenget i en helaften med Ole Paus. Poenget er: Vi vil høre Ole synge!
Konsertstart kl.20:00

Larkollen Sommerfestival er en videreføring av arenaen som tidligere har huset storkonserter som Dance With A Stranger 2015, Madcon 2016 og CC Cowboys 2017.
Onsdag 11. juli står Hanne Boel og Adam Douglas på scenen. I landlige og idylliske omgivelser skal vi få oppleve to spennende artister med fullt band.

Eva Weel Skram og gitarist/skribent Thomas Stenersen har gjestet Losen to ganger før, og i år igjen returnerer de til Larkollen.
Duoen var i mange år en av landets mest suksessrike popgrupper, med fire studioalbum på samvittigheten og kjente låter som «Gone In A Flash», «Signals» og «Joanna».
Konsertstart kl. 20:00

Den folkekjære artisten Unni Wilhelmsen har gitt ut 8 album med egne låter, spilt over 2100 konserter i inn- og utland og båret hjem to Spellemannpriser. Sol Heilo har spilt på de største konsertarenaene verden over med Katzenjammer, som blant annet har vært nominert som beste utenlandske act i selskap med Coldplay. Sol Heilo solodebuterte i oktober 2017 med albumet Skinhorse Playground. Hanne Mari Karlsen, som i dag også er fast medlem i bandet til Sol, er sivilingeniøren som ble overtalt til å bli med på scenen og spille syv instrumenter på sin aller første konsert.
Dette er visuelle damer med trøkk og sprudlende spilleglede, som leverer unike, håndplukkede og framfor alt håndskrevne låter. Unni sørger for velkjente sanger fra en rikholdig karriere, Sol fremfører materiale fra sitt debutalbum og har også noen velkjente Katzenjammerklassikere i ermet.
Den fargerike trioen har i tillegg flere fete coverhitlåter på repertoaret. De tre bestevenninnene trakterer til sammen et tosifret antall instrumenter, og stemmene deres passer like godt sammen som humoren og det estetiske.
Cafe Oline
Søndre Sandøy (101,34 km)
1692 Skjærhalden

RAADHUSET, ÅSGÅRDSTRAND
Denne fantastiske trioen fylte Raadhuset en sommerkveld i 2017, og nå kommer de tilbake!
Den folkekjære artisten Unni Wilhelmsen har gitt ut 8 album med egne låter, spilt over 2100 konserter i inn- og utland og båret hjem to Spellemannpriser.
Sol Heilo har spilt på de største konsertarenaene verden over med Katzenjammer, som blant annet har vært nominert som beste utenlandske act i selskap med Coldplay. Sol Heilo solodebuterte i oktober 2017 med albumet Skinhorse Playground.
Hanne Mari Karlsen, som i dag også er fast medlem i bandet til Sol, er sivilingeniøren som ble overtalt til å bli med på scenen og spille syv instrumenter på sin aller første konsert.
Dette er visuelle damer med trøkk og sprudlende spilleglede, som leverer unike, håndplukkede og framfor alt håndskrevne låter. Unni sørger for velkjente sanger fra en rikholdig karriere, Sol fremfører materiale fra sitt debutalbum og har også noen velkjente Katzenjammerklassikere i ermet. Den fargerike trioen har i tillegg flere fete coverhitlåter på repertoaret. De tre bestevenninnene trakterer tilsammen et tosifret antall instrumenter, og stemmene deres passer like godt sammen som humoren og det estetiske.

JULEJAZZ MED HILDE LOUISE ORCHESTRA!
Hilde Louise Asbjørnsen Jazzsanger, låtskriver og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show
I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har bandet gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt om kring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.
I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!
Mer informasjon om konserten finner du her!
Konsertstart: kl.20:30

Jazzsanger og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut hele 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne soloforestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show.
I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet «’Round About Christmas» som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har bandet gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt om kring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo. Og i år kommer hun til Smia!!

Hilde Louise Orchestra sørger for julestemning med julejazz på Terminalen torsdag 29. november.
Hilde Louise Asbjørnsen er jazzsanger, låtskriver og skuespiller. Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show.
I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas’, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har Hilde Louise og hennes eminente band gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt omkring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.
I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!
Dørene åpner kl 20
Konsertstart kl 21
ID: 18

JULEJAZZ MED HILDE LOUISE ORCHESTRA!
Jazzsanger, låtskriver og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, og fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show.
I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har Hilde Louise og hennes eminente band gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt omkring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.
I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!
Konsertstart kl.19:00
Mer informasjon om konserten finner du her!

JULEJAZZ MED Hilde Louise Orchestra
Hilde Louise Asbjørnsen er jazzsanger, låtskriver og skuespiller. Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komishow. I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har Hilde Louise og hennes eminente band gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt omkring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.
I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!
Dørene åpner kl. 20:00

JULEJAZZ MED HILDE LOUISE ORCHESTRA!
Hilde Louise Asbjørnsen Jazzsanger, låtskriver og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show
I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har bandet gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt om kring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.
I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!
Konsertstart kl. 19:30!
Mer informasjon om konserten finner du her!

Julejazz med Hilde Louise Orchestra!
Hilde Louise Asbjørnsen Jazzsanger, låtskriver og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show
I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har bandet gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt om kring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.
I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!
Konsertstart kl. 20:00!
Mer informasjon om konserten finner du her!

Julejazz med Hilde Louise Orchestra!
Hilde Louise Asbjørnsen Jazzsanger, låtskriver og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komi-show
I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har bandet gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt om kring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.
I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!
Konsertstart kl. 20:00
Mer informasjon om konserten finner du her!

Julejazz med Hilde Louise Orchestra!
Hilde Louise Asbjørnsen Jazzsanger, låtskriver og skuespiller Hilde Louise Asbjørnsen har gitt ut 10 album i jazzens grenseland, fremført selvskrevne solo- forestillinger, klassiske musikaler, kabareter og komishow.
I 2013 gav Hilde Louise Orchestra ut det kritikerroste albumet ‘Round About Christmas, som ble kåret til Årets Juleplate i VG. Siden den gang har bandet gjort flere swingende julekonserter på utvalgte scener rundt omkring i landet, og rukket å bli en årlig tradisjon hos Nasjonal Jazzscene Victoria i Oslo.
I år skal Hilde Louise Orchestra spre julestemning utover det ganske land!
Showstart kl.: 21:00

Hilde Louise Orchestra – julekonsert
A Christmas concert out of the ordinary! A fantastic stage presence gives golden classics a new, inner light
LØRDAG 15. desember, kl 21.00. Dørene åpner kl 20.00 – 340/290 kr
Hilde Louise Asbjørnsen er en totalartist. Hun tar over enhver scene, overstråler den med overskudd og glede, et lys som også tør å treffe de mørke stedene. Nasjonal jazzscene er så heldige at vi har blitt hennes faste tilholdssted for Julekonserten, en personlig, nær og varm affære litt på siden av julestandarden.
Vi møter en sann jazzdiva, selvsikker og underholdende som gjør et utradisjonellt utvalg av kjente og mindre kjente juleklassikere til sine egne. Hovedvekten ligger på de amerikanske gullskattene, men med er også noen norske slagere herlig foredlet av et fantastisk band.
For sjette gang, men også den eneste, velkommen til Hilde Louises jul!
Konsertstart kl. 21:00

Moss Bluesklubb arrangerer i hovedsak blues-konserter, men én gang i halvåret arrangerer de noe de kaller «Annerledes blues EFTA» og i år skal Hilde Louise Orchestra stille.
Konserten holdes på dagtid, så oppmøtet er litt tidligere enn vanlig.
Dørene åpner kl. 14:30
Konsertstart kl. 15:30 (2 x 45 min)
NB! Kun dørsalg

Artist og låtskriver Hilde Louise Asbjørnsen gjester Hamar Kulturhus 8.mars med singel-slipp!
Hilde Louise er jazzsanger, låtskriver, skuespiller og kabaret-artist med flere store musikal-roller bak seg. Aller nærmest i hjertet ligger musikken, noe som har resultert i 10 – snart 11 solo-album. Konserten ved Hamar Kulturhus markerer lanseringen av singellåten «Red lips» fra det kommende albumet.
Hun er blitt sammenlignet med Billie Holiday, Marilyn Monroe og Edith Piaf, og beskrevet som like mye musiker og poet, som historieforteller. Under konserten på Hamar Kulturhus presenteres en miks av Asbjørnsens siste plater i herlig samspill med hennes håndplukkede band; Hilde Louise Orchestra. Det loves også noen smakebiter fra det kommende albumet, utover singellåten «Red lips».
Hilde Louise Orchestra av Hilde Louise Asbjørnsen på vokal, Anders Aarum på tangenter, Jens Fossum på kontrabass, Svein Erik Martinsen på gitar og Hermund Nygård på trommer.

Artist og låtskriver Hilde Louise Asbjørnsen gjester <sted> <dato> med singel-slipp!
Hilde Louise er jazzsanger, låtskriver, skuespiller og kabaret-artist med flere store musikal-roller bak seg. Aller nærmest i hjertet ligger musikken, noe som har resultert i 10 – snart 11 solo-album. Konserten ved <sted> markerer lanseringen av singellåten «Red lips» fra det kommende albumet.
Hun er blitt sammenlignet med Billie Holiday, Marilyn Monroe og Edith Piaf, og beskrevet som like mye musiker og poet, som historieforteller. Under konserten på Hamar Kulturhus presenteres en miks av Asbjørnsens siste plater i herlig samspill med hennes håndplukkede band; Hilde Louise Orchestra. Det loves også noen smakebiter fra det kommende albumet, utover singellåten «Red lips».
Hilde Louise Orchestra av Hilde Louise Asbjørnsen på vokal, Anders Aarum på tangenter, Jens Fossum på kontrabass, Svein Erik Martinsen på gitar og Hermund Nygård på trommer.
Konserten arrangeres i Storsalen, Tynset kulturhus.
Velkommen!

Hilde Louise Asbjørnsen is compared to Billie Holiday as a jazz singer, to Marilyn Monroe in visuals and Edith Piaf as writer, and shows how jazz and chanson merge together. Her music is filigree arranged, modern jazz, characterized by the playfulness of her great fellow musicians, which shows how inspiring music history can be: swinging, seductive, close. The Hilde Louise Asbjørnsen Orchestra radiates casual elegance from the first to the last note.
LINE-UP: Hilde Louise Asbjørnsen (voc), Anders Aarum (key), Jens Fossum (bs), Hermund, Nygård (dr, perc), Svein Erik Martinsen (g)
Nyhetsarkiv
Høytidstoner med Tine Thing Helseth og Dennis Storhøi
Opplev en kveld sammen med Tine Thing Helseth, Det Norske Kammerorkester og Dennis Storhøi der de klassiske julesangene går hånd …
Tine Thing Helseth sykmeldt
Det er med tungt hjerte vi må melde at Tine må trekke seg tilbake en stund fremover, da hun har …
Samlet inn 225.000,- til Nasjonalforeningen for Folkehelse
Det er med stor takknemlighet og ydmykhet at vi kan melde at Morsdagskonserten på Chat Noir 9. februar innbragte hele …
Tine på turné med Vår Jul 2019
Christian Ingebrigtsen, Maria Arredondo, Torstein Sødal, Gaute Ormåsen og Tine Thing Helseth inviterer deg inn i sitt musikalske univers! Menyen …
Tine Thing Helseth gjester Herr Nilsen – igjen!
Tine Thing Helseth gjester Herr Nilsen igjen! Som alltid har hun med seg et fantastisk band i ryggen og nå …
Tine Thing Helseth gjester Desembertoner
Tine Thing Helseth gjester årets kanskje mest stemningsfulle julekonsert; #Desembertoner! I kveld holdes to gratis konserter i Oslo Domkirke kl. 17:00 og …
Tine tar med seg supergjester og band til Herr Nilsen
Tine Thing Helseth gjester for første gang Herr Nilsen! Med et fantastisk band i ryggen, og gjestene Mathias Eick og …
Turné med Tine Thing Helseth Band!
TINE THING HELSETH slapp sitt nye album ”Never Going Back” høsten 2017, og våren 2018 legger Tine og bandet ut på …